Доступність посилання

ТОП новини

Україна збільшить кількість вояків у Косові і продовжить допомогу Афганістану


Брюссель – Міністр оборони України Дмитро Саламатін у середу відвідав Брюссель, де зустрівся з представниками НАТО. Насамперед, йшлося про участь українських військових у новій місії з підготовки афганської поліції та війська, яка розпочнеться наприкінці 2014 року. Саме тоді з Афганістану мають бути виведені всі війська міжнародної коаліції, яку очолює НАТО. Також, з огляду на складність безпекової ситуації в Косові, Україна ще цього року надішле туди додатковий військово-інженерний підрозділ.

Міністри оборони НАТО на зустрічі з головами оборонних відомств держав-партнерів планували подальші кроки у зонах конфліктів, зокрема, у Косові та Афганістані.

У 2014 році по закінченні місії коаліції під проводом НАТО в Афганістані у рамках Міжнародних сил сприяння безпеці Україна має намір взяти участь у тренувальній, консультативній та допомоговій місії, що має на меті підготовку афганських правоохоронців та місцевих збройних сил. Таких країн, окрім України, що не входять до НАТО, але вже тепер братимуть участь у плануванні дій на афганській території, є ще п’ять: Фінляндія, Нова Зеландія, Швеція та Австралія, заявив у Брюсселі голова місії України при НАТО Ігор Долгов.

Також, у відповідь на звернення Північноатлантичного альянсу, Україна незабаром збільшить присутність свого військового контингента у Косові (КFOR), де, особливо на півночі, ситуація залишається нестабільною.

«Йдучи на зустріч запитам НАТО та КFOR, Україна сьогодні підтвердила свій намір додатково і раніше від запланованого часу направити свій інженерний підрозділ до Косова. Сподіваюся, що це буде вже найближчим часом: у листопаді планується дислокація цього нашого підрозділу», – заявив голова представництва України при НАТО Ігор Долгов.

Додатковий військово-інженерний підрозділ у складі 29 осіб у зоні конфлікту в Косові долучиться до понад 130 представників української армії, які вже беруть участь у складі миротворчих сил КFOR.

НАТО хоче політичного вирішення кризи у Сирії

Напруження, що виникло між Туреччиною та Сирією після загибелі турецьких громадян від снарядів, випущених із сирійського боку, не було у планах обговорень міністрів оборони країн-союзниць НАТО. Однак, журналісти цієї актуальної теми увагою не обійшли.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зазначив, що з огляду на попередні консультації та засадничі правила альянсу, безумовно, Туреччина може розраховувати на солідарність з боку держав-союзниць НАТО.

«Ми маємо всі необхідні плани для захисту та оборони Туреччини, але щиро надіємося, що справа до цього не дійде, а всі зацікавлені сторони зроблять все можливе, щоб не допустити ескалації кризи. Однак, повторюю: міжнародній спільноті слід зосередитися, щоб знайти політичне, (а не воєнне) рішення (сирійського) конфлікту», – зазначив Расмуссен.

Ще одним результатом нинішнього засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони стало призначення генерала збройних сил США Джона Аллена верховним головнокомандувачем збройних сил НАТО у Європі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG