Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: Росія може втратити Україну як найбільшого покупця газу


Український прем’єр Микола Азаров заявляє, що Росія, отримуючи тимчасову вигоду від високих цін на газ для України як найбільшого покупця газу, в перспективі може втратити цього покупця.

«Ми у своїх переговорах iз росiйськими партнерами говоримо їм прямо: подумайте, ви нинi отримуєте тимчасову вигоду вiд тiєї зрадницької угоди, яку було пiдписано (у 2009 роцi). Але це тимчасова вигода, тому що ви втрачаєте найбiльшого покупця вашого газу. Рано чи пiзно настане момент, коли ми взагалi у вас нiчого не купуватимемо за такою ціною», – сказав вiн, виступаючи на зустрiчi з представниками Днiпропетровської обласної асоцiацiї органiв мiсцевого самоврядування в Кривому Розi.

«Для чого ви ставите нас у таке скрутне становище й отримуєте цi тимчасовi вигоди? Примушуєте нас вдаватися до колосальних витрат на розвiдку та видобуток своїх власних родовищ газу i нафти, на перехiд на енергозбережнi технологiї. Це, звичайно, давно назрiлий захiд, але його можна було посунути в часi i не концентрувати нинi ресурси на цьому. Рано чи пiзно ми, звичайно, цю проблему вирiшимо», – додав прем’єр.

За словами Азарова, цiна на газ визначає кон’юнктуру українсько-росiйських вiдносин, але якщо дивитися в їх перспективу, вони мають бути «на сотнi рокiв уперед партнерськими, дружнiми, i для нас це – стратегія».

Україна поки що безуспішно проводить переговори з Росією про зниження ціни на газ. Згідно з контрактом, підписаним «Нафтогазом України» із російським «Газпромом» на початку 2009 року, ціна газу для України на даний час становить 426 доларів за тисячу кубів (з урахуванням знижки в 100 доларів за тисячу кубометрів за Харківською угодою 2010 року).
XS
SM
MD
LG