Доступність посилання

ТОП новини

«Фротман-гейт» у Криму: потаємна тактика Партії регіонів набула гласності?


Сімферополь – Передвиборчий скандал у Криму: місцеві мас-медіа розмістили аудіозапис інструктажу членів виборчих комісій, підконтрольних Партії регіонів. За даними журналістів, яким потрапив цей таємно зроблений запис, інструктаж проводила людина з голосом керівника сімферопольського виборчого штабу регіоналів, депутата міськради Бориса Фротмана і там є ознаки серйозних порушень виборчого законодавства.

Більш як 60-хвилинний аудіозапис, оприлюднений кримськими журналістами інтернет-видання «Новий регіон», спричинив у Криму справжній скандал. За словами кореспондента «Нового регіону» Максима Ніколаєнка, він отримав цей запис від невідомої особи, яка спершу зателефонувала і повідомила, що має «цікаву» інформацію.

«Ми не відмовляємося від цікавої інформації, однак, після прослуховування цього запису, стало зрозуміло, що вона не лише цікава, але й суспільно значима», – зазначає Ніколаєнко.

Партія ставить «трішки незвичні» завдання

У своєму виступі перед членами дільничних комісій виборчого мажоритарного округу №1 і «кураторами» та «координаторами» цих комісій, чоловік, який назвав себе «Фротманом Борисом Іллічем, керівником штабу Партії регіонів у Сімферополі», заявив, що на відміну від усіх минулих виборів, цього разу Партія регіонів немає повного контролю над виборчими комісіями.
Потрібно в будь-якому випадку отримати той результат, який від нас вимагає наша партія, Партія регіонів
чоловік з голосом Фротмана

«Тому нам потрібно організувати свою роботу таким чином, щоб навіть за цих умов ми в будь-якому випадку з вами могли отримати той результат, який від нас з вами вимагає наша партія, Партія регіонів. Робота дуже складна, і завдання, які я буду перед вами ставити, трішки для вас будуть незвичними», – сказав чоловік з голосом Фротмана.

За його словами, необхідно домогтися більшості в територіальних комісіях і це можна зробити двома шляхами. Перший – співпрацювати з комуністами, вони, за словами чоловіка з голосом Фротмана, вже «отримали команду дружити». Якщо ж хтось із членів комісій від КПУ «не розуміє», то попросив повідомити його: «Я зроблю так, що вони з вами дружитимуть».

Другий шлях – зменшити комісії за рахунок опонентів. Чоловік з голосом Фротмана називає це «стратегічним завданням партії» і пояснює: «Якщо з якоїсь причини якийсь наш опонент зникне зі складу комісії, а ми свої місця зберігаємо, то зразу отримуємо контроль над роботою дільничних комісій». Він пояснив, як це зробити – виключити тих, хто досі не прийняв присяги, перекупити знайомих, залякати тих, хто не піддається. Сам він пообіцяв «двох-трьох посадити».

Крім того, у виступі мова йде про необхідність забезпечення високої явки виборців («привозом-підносом»), а також безпроблемної реєстрації заяв про голосування вдома, яких буде «дуже багато», і залучення для цього лікарів. Чоловік з голосом Фротмана також повідомив, що всі «куратори» матимуть посвідчення журналістів міської комунальної газети «Южная століца», а координатори – партійної газети «Регіон-Крим». Наприкінці він пообіцяв виплатити «зарплату» з 30 жовтня до 1 листопада.

Правоохоронців депутат Фротман не цікавить?

У розмові з Радіо Свобода Борис Фротман підтвердив, що проводив нараду з членами виборчкомів – «своїми і не своїми» – і попереджав їх про кримінальну відповідальність. Проте, заявив, що виставлений журналістами аудіо-запис не слухав.

Сам Максим Ніколаєнко не піддає сумніву автентичність цього запису. Втім, не вірить, що правоохоронці ним зацікавляться, хоча бачить там цілу низку серйозних порушень виборчого законодавства.

Сьогодні ж Центр журналістських розслідувань оприлюднив ще один запис – тепер робочої зустрічі ялтинських регіоналів з представником кримського штабу Партії регіонів, де звучали подібні «інструкції».

У прес-службі Прокуратури АРК не змогли сказати, чи реагуватимуть правоохоронці на такі публікації. Відмовилися від коментарів і в кримському штабі регіоналів.

Раніше депутат Борис Фротман потрапив у скандал, коли не давав знімати тележурналістам передвиборну зустріч претендента на депутатський мандат від Партії регіонів, коли ще виборча кампанія не почалася. Тоді в сутичку втрутилася міліція, однак прокуратура, після перевірки заяви журналістів, повідомила, що «підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не встановлено».
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG