Доступність посилання

ТОП новини

США: дебати віце-президентських кандидатів


Кандидати на посаду віце-президента США Пол Раян (ліворуч) і Джозеф Байден
Кандидати на посаду віце-президента США Пол Раян (ліворуч) і Джозеф Байден
У Сполучених Штатах відбулися дебати кандидатів на посаду віце-президента країни між демократом, чинним віце-президентом Джозефом Байденом і конгресменом-республіканцем Полом Раяном. До президентських виборів залишається менше місяця, точніше – 25 днів, і передвиборна боротьба зосереджується саме на серії дебатів між кандидатами. Хто з них справить на виборців ліпше враження як лідер, як політичний діяч, як економіст? Кандидати на віце-президента мали зясувати це в одному-єдиному диспуті, який відбувся у місті Денвилл, штат Кентуккі.

Півторагодинний інтелектуальний двобій в актовій залі місцевого коледжу мав дещо незвичайний формат – 9 десятихвилинних раундів, присвячених питанням внутрішньої та зовнішньої політики Сполучених Штатів.

Висвітлювали дебати сотні журналістів з усіх кінців світу.

Здебільшого йшлося про економічні проблеми, такі як нестримне зростання державної заборгованості, рівень безробіття та хронічний бюджетний дефіцит, бо уряд витрачає більше грошей, ніж отримує.

Особливо швидко зростають видатки на соціальне забезпечення, на медичне обслуговування населення, на оборонні потреби. Про це йшлося у диспуті.

Віце-президент Байден, виклавши економічне кредо Демократичної партії, пропонував скоротити бюджет Пентагону і збільшити податки для найбагатшої верстви.

Сутичка тверджень

«Ми не повторюватимемо помилок минулого, маючи різні рівні податків для найбагатших і для решти, – запевняв Джозеф Байден. – Ми не зробимо так, щоб скорочувати податки для найбагатших, бо це дасть 500 мільярдів доларів знижки для 120 тисяч родин. Це зробить заручником середній клас, але вони, (республіканці) не погодяться, якщо не скоротити податки для найбагатших».

Одначе, конгресмен Раян, республіканець, голова Бюджетної комісії Палати представників Конгресу, обстоює скорочення податків для всіх. Мовляв – чим більше грошей залишиться у кишені в людей, тим вони більше витрачатимуть, що оздоровлює економіку.

Пол Раян стверджував, що Мітт Ромні обстоює інтереси середнього класу

«Це – людина, яка віддає третину свої заробітків на пожертви, – сказав Пол Раян. – Він добра людина. Він стоїть на боці ста відсотків громадян нашої країни. Я гадаю, що Джо Байден добре свідомий того, що слова іноді виходять з нього помилково».

Щодо зовнішньополітичних питань, на першому місці була реакція Білого дому на напад на американське консульство у Бенгазі, Лівія, де загинули чотири американські дипломати на чолі з послом Кристофером Стівенсом.

Пол Раян звинуватив Білий дім у початковому змалюванні нападу як спонтанної реакції натовпу на антиісламське відео у Каліфорнії.

Як з’ясувалося невдовзі після того, напад був заздалегідь спланований терористами Аль-Каєди.

Назагал, опоненти були гідні один одного . Важко сказати, як може вплинути цей диспут на співвідношення сил перед виборами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG