Доступність посилання

ТОП новини

Про факти хабарництва у Росії інформуватиме Bribr


Screenshot сайту bribr.org на 12 жовтня 2012 року
Москва – У Росії група молодих московських підприємців запустила новий додаток для мобільних телефонів – Bribr, який дозволяє користувачам повідомляти про факти дачі хабарів у центральну базу даних. Додаток записує звіти користувачів і розміщує їх на інтерактивній карті. Проект, як сподіваються його творці, буде підтриманий активними громадянами. У російському суспільстві сьогодні люди щодня стикаються з корупцією. У численних соцопитуваннях саме корупцію називають російської бідою
№1.


Новий додаток для мобільних телефонів випустили громадські активісти-підприємці, і він є доступним для вільного завантаження. Його розробниками стали 20 молодих людей. Додаток дозволяє фіксувати факти корупції, а потім автоматично викладати їх на сайт. Інтерактивна карта відображає в реальному часі стан справ у дев’яти часових поясах Росії. Крім того, є інформація і з деяких українських регіонів.

Одна з творців мобільного додатку Bribr, 25-річна Євгенія Kуйда, сподівається, що цей проект дозволить підвищити рівень інформованості громадян, зробити внесок у суспільний рух проти корупції. Вона не приховує, що своєрідним поштовхом до такого типу проектів стала хвиля протестної активності, що почалася в Росії наприкінці минулого року.
Cподіваємося, що зможемо щось змінити в тому, що пов’язане з побутовою корупцією
Євгенія Kуйда

«Якраз до квітня протест почав трохи здуватися, у нас уже пройшли вибори, ентузіазм трошки став падати, – каже вона. – Головне не зробити помилковий висновок. Незважаючи на те, що політичну ситуацію поміняти не вдалося, проте стало зрозуміло, що ми щось в суспільстві можемо міняти. Можемо самоорганізуватися і в кількості 100 тисяч осіб вийти на площу, можемо працювати спостерігачами на виборах абсолютно безоплатно. Те ж саме тут. Чому б це не спрямувати ще в якесь русло, крім політичного. Це прекрасно, що це розвивається і потрібно рухатися далі. І ми дуже сподіваємося, що зможемо щось змінити в тому, що пов’язане з побутовою корупцією».

Підрахунок хабарів на сайті Bribr почався минулого тижня. Поки це майже п’ятдесят тисяч доларів. Однак ситуація змінюється. І за деякими оцінками, результат може скласти сотні мільйонів доларів на рік. Євгенія Куйда впевнена, що подібних інтерактивних проектів буде з’являтися дедалі більше.

За даними сайту Bribr, 70 відсотків хабарів – це винагорода за здачу іспитів, вступ до вишів і влаштування дитини до дитячого садка. Вісім з половиною відсотків становлять хабарі співробітникам дорожньої поліції.


Підтримка Навального

Олексій Навальний
Олексій Навальний
Відомий російський опозиціонер і борець з корупцією Олексій Навальний привітав появу нового додатка до мобільних телефонів і навіть розмістив посилання на додаток на своїй сторінці в мікроблозі твіттер.

Єдиним, хто спочатку не дуже був задоволений виходом нової програми, стала компанія Apple. За словами Євгенії Куйди, саме Apple новий додаток зупинила на три місяці.

«Вони обґрунтували це тим, що воно таке симпатичне, що воно провокує людей на те, щоб давати хабарі, щоб потім далі в це грати, тому що це схоже на таку приємну гру», – зауважила Євгенія Куйда.

Інтерактивна карта показує, що більша частина інформації надходить з Москви, яка стала центром протестного руху в Росії. Корупція є чи не головним подразником у російському суспільстві – на цьому наголошує і міжнародна організація Transparency International, яка щороку досліджує рівень корупції у світі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG