Доступність посилання

ТОП новини

Економічний форум у Львові: інвестиційний клімат в Україні потрібно змінювати


ХІІ Міжнародний економічний форуму Львові
Львів – Іноземні інвестори побоюються вкладати гроші в Україну через непередбачуваність, непрозорість в ухваленні рішень, несправедливі правила гри. Про це говорили учасники ХІІ Міжнародного економічного форуму, який 12 жовтня проходив у Львові. Мета форуму, що його організовує Львівська обласна адміністрація, привернути увагу до регіону і залучити інвестиції.

Жоден урядовець не приїхав у Львів на економічний форум. Пояснення в кулуарах були різні: несприятлива погода (зранку стояв туман), політичні зібрання Партії регіонів, просто урядовці не мають що сказати учасникам форуму. А, власне, до центральної влади було найбільше претензій і запитань від учасників.

Втім, відсутність на форумі високих представників сприяла відвертій розмові про ведення бізнесу в Україні. Президент американсько-української ділової ради Морган Вільямс розповів про випадки, коли іноземці згорнули підприємництво в Україні через те, що уряд не повернув їм податок на додану вартість.
Ніхто не захоче вкладати 250 мільйонів доларів у будівництво чогось на землі, яку через 5 років заберуть
Морган Вільямс

«Це не сприяє надходженню інвестицій, велика перепона для розвитку України. Уряд використовує ті кошти, які не повертає інвесторам. А, навпаки, мав би гарантувати безпечний бізнес і не втручатися в експорт. А ще важливо, щоб землю надавали в оренду на довгий термін, на 40 років, бо ніхто не захоче вкладати 250 мільйонів доларів у будівництво чогось на землі, яку через 5 років заберуть», – каже президент американсько-української ділової ради.

Александр Маркус: український ринок складний і незрозумілий

Думку Моргана Вільямса продовжив делегат, так би мовити, «німецької економіки в Україні» Александр Маркус. У Німеччині український ринок називають складним через проблеми у митній і податковій системах. Інвесторів також відлякує готельна монополія. Водночас німецьких інвесторів цікавить автомобільна галузь, легка промисловість, оздоровчий туризм, особливо у Західній Україні.

«Німецькі компанії займаються бізнесом століттями. Їм потрібні робоча сила, місця для ведення бізнесу, зрозумілий інвестиційний клімат. Якщо це їм підходить, то вони прийдуть на ринок»,– заявив Александр Маркус.

Мета львівського форуму передовсім привернути увагу європейських інвесторів до Львівщини, зокрема до сфери енергоефективності, ресурсозбереження, розвитку сільського господарства, туризму. Голова Львівської обладміністрації Михайло Костюк пообіцяв, що після виборів в Україні змінять дозвільну систему.
Ми поставимо твердий заслін корупції у дозвільній сфері
Михайло Костюк

«Потрібно діяти радикально. Ми поставимо твердий заслін корупції у дозвільній сфері. Багато чиновників, які займаються сьогодні видачею дозволів і реєстрацією підприємств залишаться без роботи. Багато систем змінимо. Поки ми не зробимо радикальних кроків у цьому напрямку, бізнес буде у стагнації, в постійній невпевненості у завтрашньому дні», – зазначив очільник області.

Польські підприємці – найбільші інвестори Львівщини

На сьогодні у Львівській обласні реалізовується програма енергозбереження. До 2015 року запровадять 40 мікропроектів енергозбереження у бюджетній сфері вартістю понад 4 мільйони гривень.

Із року в рік у Львові відбувається економічний форум і щоразу його учасники з багатьох країн світу говорять про те, що в Україні несприятливий інвестиційний клімат. Попри те, що торік на форумі був віце-прем’єр Сергій Тігіпко, ситуація не змінилась.

На одного мешканця Львівщини припадає близько 1200 доларів іноземних інвестицій, переважно з Польщі, Кіпру та Австрії. Найбільше грошей залучено у фінансову діяльність, виробництво та розподілення електроенергії, газу, води, операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям, торгівлю, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG