Доступність посилання

ТОП новини

Чехія стала «азербайджанським анклавом» у Європі


Розкішна вілліа дочки президента Азербайджану в курортному місті Карлові Вари
На всесвітньовідомому чеському курорті Карлових Варах ледь навчилися говорити без акценту «здрасьтє», як вже доводиться вчити «салям алейкум». Справа у тому, що, як розповідають автори журналістського розслідування, західночеське курортне містечко перетворилося на «азербайджанський анклав» у Європі, місце, де кавказька владна еліта скуповує землю, будує люксусні готелі та купує історичні вілли.

Як пишуть автори розслідування, все би було нічого, якби деякі з цих інвестицій не були незаконними, адже азербайджанське законодавство забороняє політикам займатися бізнесом. Автори розслідування організованої злочинності та корупції з’ясували, що чеський курорт, який був популярний серед відвідувачів зі сходу Європи ще з часів Петра Першого, став улюбленим місцем інвестицій азербайджанської еліти, починаючи з президентської родини.

Наприклад, донька президента Алієва Арзу є одноосібним власником компанії ZODIAC Immobilienbesitz, зареєстрованої у Празі. У кадастрі нерухомості зазначається, що цій фірмі належить вілла ціною в мільйон доларів у розкішній приміській частині курорту. Коли журналісти проекту захотіли завітати до власників, то виявилося, що за віллою добре доглядають, але вона стоїть порожня.

Компанія, якій належить вілла, розміщена в одному будинку з адвокатською конторою, яка займається аудитом, податками та іншими пов’язаними послугами. Власник компанії розмовляти з журналістами відмовився.

Арзу – не єдина представниця клану Алієвих, хто спокусився красою відомого курорту. Її дід з материнського боку, Аріф Пашаєв, володіє іншою чеською компанією RETRO-INTER. Офіційно він очолює національну Авіаційну академію, але якщо вірити повідомленням з Wikileaks, родина Пашаєвих не просто займається бізнесом, а є «найпотужнішою родиною в Азербайджані».

Пашаєв є власником компанії PASHA Holding, яка займається страхуванням, банківською діяльністю, туризмом, будівництвом та інвестуванням. Керує холдингом племінник глави сім’ї – Мір Джамал Пашаєв. Компанії RETRO-INTER в Карлових Варах належить новозбудований Hotel Jeseter.

Не відстають від президентської родини й інші великі азербайджанські бізнесмени, середи них – депутат парламенту Джаваншир Пашазаде і його брат Аллахшукур, який до того ж є особою духовною, великим муфтієм Кавказу і головою Кавказької релігійної ради. Згідно з реєстраційними документами політик і духівник з Азербайджану володіють багатоквартирним будинком в центрі Карлових Варів.

На думку недержавних організацій Азербайджану, така власність створює не лише конфлікт із законом країни, але й підриває моральні норми. Адже духовна особа, наближена до влади, вже не представляє інтереси мусульман, а лише власного бізнесу і влади, яка дозволяє цьому бізнесу процвітати.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG