Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті відзначили 70-річчя УПА


Відзначення 70-річчя Української повстанської армії в Івано-Франківську розпочалося в неділю урочистим відкриттям пам’ятника борцям за волю України.

За словами секретаря міської ради Руслана Марцінківа, колишнє приміське село Пасічна, назву якого унаслідував мікрорайон Івано-Франківська, за більш як 20 років незалежності України не мало пам’ятника землякам-односельцям – учасникам визвольних змагань, хоча за волю України життя віддало більше сорока пасічнянців.

Пам’ятник відкрили не до кінця завершеним, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Монумент чотиригранний, на ньому зображені опришок, священик, репресований політв’язень, вояк УПА і дівчина-підпільниця, що рве пута.

Тут будуть викарбувані прізвища всіх людей з села Пасічна, які загинули в лавах УПА.

Священики провели панахиду за загиблими і освятили пам’ятник.

Ще одна панахида і віче-реквієм відбулися на меморіальному цвинтарі в центрі Івано-Франківська. До цього були дві ходи центральними вулицями міста – ветеранів ОУН-УПА і громадськості.

За словами голови Братства вояків ОУН-УПА Карпатського краю Фотія Володимирського, відчувають прикрість, що досі учасники визвольних змагань не визнані на державному рівні, і «це провина держави».

Дещо раніше в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася всеукраїнська наукова конференція «Українська повстанська армія – феномен вітчизняної і світової історії ХХ століття».

А перед пам’ятником Іванові Франку відбувся конкурс стройової пісні за участю 20 учнівських і студентських колективів з Івано-Франківська та Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату.
XS
SM
MD
LG