Доступність посилання

ТОП новини

ЄС посилює обмеження проти Ірану і зберігає санкції проти Білорусі


Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон на зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу в Люксембурзі
Міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Люксембурзі в понеділок вирішили запровадити нові економічні санкції проти Ірану.

Такі заходи пов’язані з тим, що Тегеран відмовляється припиняти розвиток своєї ядерної програми, метою якої західні держави вважають створення ядерної зброї.

Тепер санкції – замороження рахунків та візові обмеження – поширили на 34 організації та одну особу. Крім того, заборонений імпорт іранського газу до країн ЄС та фінансові операції, за винятком тих, що стосуються гуманітарної допомоги та закупівлі харчів і ліків.

Щодо Білорусі, то міністри закордонних справ країн Євросоюзу вирішили зберегти чинні на даний час санкції, але заявили про готовність їх скасування в майбутньому, якщо Мінськ поліпшить ситуацію в сфері прав людини.

ЄС вкотре закликав білоруську владу «припинити утиски громадянського суспільства, політичної опозиції та незалежних ЗМІ».

За словами міністрів, санкції, запроваджені проти Білорусі, не можуть бути зняті зараз через кілька причин, зокрема, через те, що «не всіх політичних в’язнів звільнили і не всіх тих, кого відпустили, реабілітували».

На даний час санкції ЄС поширюються на 243 особи і 32 організації в Білорусі. У понеділок міністри вирішили, що ці заходи діятимуть до жовтня 2013 року.

Раніше цього ж дня міністри ЄС також запровадили нові заходи проти сирійського режиму. Візові обмеження та замороження рахунків стосуються 28 осіб та двох компаній.
XS
SM
MD
LG