Доступність посилання

ТОП новини

Порятунок України від кандидатів у парламент: виставка женихів після 50


«Сьогодні в Україні вкрай необхідно шукати формулу інтелектуального прориву» – Маринович
Львів – Сьогодні в Україні необхідно шукати формулу інтелектуального прориву, вважає віце-ректор Українського католицького університету, учасник громадської Ініціативи «Першого грудня» Мирослав Маринович. У Львові оприлюднили текст резолюції місцевої еліти Західної України щодо подальшого розвитку держави.

Резолюція стала вислідом роботи понад 60 осіб із Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Хмельницької і Чернівецької областей, які наприкінці вересня брали участь у круглому столі Ініціативи «Першого грудня» у Львові.

Колективно напрацювали звернення до громадян і тих, хто шукає певні орієнтири для змін у державі. Документ написаний у формі порад владі і суспільству – що потрібно зробити в освіті, духовній сфері, економіці, падінні довіри до влади, зауважив віце-ректор УКУ, публіцист Мирослав Маринович.

«Немає панацеї від усіх наших бід, але сьогодні в Україні вкрай необхідно шукати формулу інтелектуального прориву. Сьогодні вже багато людей усвідомлюють, що ми самі відповідаємо за свою долю. Тому ми маємо розуміти наслідки наших дій. Якщо влада відчуває відповідальність, то повинна зазирнути до цього документа. Я маю сумнів, чи зазирне», – каже Мирослав Маринович.

Політики не мають потреби у порадах інтелектуалів

Важливо державну владу привести у відповідність із волею народу, закони – з моральними принципами; формувати у суспільстві середній клас, виховувати висококваліфікованих спеціалістів, патріотів української держави; законодавчо закріпити принцип університетської автономії; шанувати історичний біль соціальних груп та одне одного; вважати недопустимими пропаганду чи провокування міжрегіональної і міжконфесійної ворожнечі. Це лише окремі поради з резолюції представників еліти Західної України.

Про те, що найважливішу роль для розвитку держави має відігравати освіта, творення середнього класу наголосив академік Ігор Юхновський. За його словами, зараз в Україні вкрай необхідно знайти точку розгалуження і визначити, яким чином має йти новий процес – створення панівного середнього класу. Панівний середній клас не може бути створений спонтанно, сам собою. Необхідні зусилля уряду і суспільства. А тому потрібно запропонувати своє бачення, що робити.

Ініціативна група кілька тижнів працювала над зверненням місцевих еліт Західної України. Однак за увесь цей час ніхто із кандидатів у парламент чи представники політичних партій не поцікавились напрацюваннями, зауважив культуролог Тарас Возняк у коментарі для Радіо Свобода.

«Низька підтримка політичних сил – це свідоцтво того, що нових ідей вони не надали, але й не можуть почерпнути з інтелектуальних платформ. Вони або не хочуть, або не можуть, або їм це в голову не приходить, щоб запитати в когось, що діється з нашою країною і як з цього виходити», – говорить учасник Ініціативи «Першого грудня».

Порятунок України називають виставкою женихів після 50, каже Тарас Возняк. Бо з кожного білборду рекламує себе «котрийсь достойник, який, не розібравшись, що у країні потрібно, намагається себе пропонувати».

Резолюція Ініціативи «Першого грудня» – це радше документ, розрахований на нову політичну еліту. А щоб вона прийшла – для цього потрібно зламати олігархічну систему в Україні, бо в іншому випадку новим людям зачинена дорога до влади, переконані учасники громадської Ініціативи у Львові.

Повний текст Резолюції Регіонального круглого столу у Львові.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG