Доступність посилання

ТОП новини

Киргизстан домовляється про екстрадицію з Британією і США через Максима Бакієва


Киргизстан почав готувати укладення угод із Великою Британією і Сполученими Штатами Америки про екстрадицію звинувачених і підозрюваних у кримінальних злочинах, повідомив сьогодні речник Міністерства закордонних справ у Бішкеку.

Цю роботу почали по тому, як минулого тижня в Лондоні затримали одного з синів скиненого президента країни Курманбека Бакієва, Максима Бакієва, і суд призначив на грудень розгляд справи про його екстрадицію до США. За повідомленнями, там його звинувачують у змові з метою шахрайства і змові з метою вплинути на перебіг правосуддя протягом 2010–2012 років.

Максима Бакієва розшуковує і Киргизстан, але він не має з Великою Британією угоди про екстрадицію. Немає такої угоди і між Бішкеком і Вашингтоном на випадок, якщо його видадуть із Британії до США.

У Киргизстані Максима Бакієва звинувачують у цілій низці злочинів: від корупції, фінансових шахрайств і вимагання до причетності до вбивства супротивників, до розстрілу майже 90 демонстрантів під час подій, унаслідок яких у квітні 2010 року була скинута влада його батька, і до фінансування міжетнічних заворушень на півдні Киргизстану в червні того ж року, в яких загинули, за офіційними даними, майже 900 людей.

Як вважають, він жив у Лондоні більшу частину часу від скинення Курманбека Бакієва. Максима Бакієва вже затримували у Великій Британії влітку 2010 року, але він звернувся з проханням про притулок, яке досі розглядали.

Сам Курманбек Бакієв і його брат Джаниш Бакієв, яких теж розшуковує Киргизстан за низкою звинувачень, після втечі з країни живуть у Білорусі, яка надала їм притулок і відмовляється видавати їх нинішній владі в Бішкеку.
XS
SM
MD
LG