Доступність посилання

ТОП новини

Україна зможе забезпечити зерном і себе, і світ – міністр


Київ – Україна зможе забезпечити зерном і себе, і світ без ризику для продовольчої безпеки, запевняє міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. Крім того, він стверджує, що зовнішні експортні ціни компенсують українським аграріям збитки, спричинені неврожаєм. Однак не всі агровиробники погоджуються з цим: збитки не просто неможливо покрити, через них деякі підприємства навіть призупиняють діяльність. Експерти ж схильні до більш оптимістичних прогнозів і стверджують, що Україна прикриватиме діри експортом продовольчого зерна, якого в цьому році виявилось навіть більше ніж в 2011-му.

Згідно з даними Держкомстату, цього року в Україні зібрали більш ніж 45 тисяч тонн зернових і зерновобобових культур. І, як запевняють у Міністерстві аграрної політики, неврожай не позначиться на внутрішньому ринку і не вдарить по експорту. Аграрний фонд має 2 мільйони тонн продовольчого зерна, і практично всі підприємства хлібопекарської галузі забезпечені зерном на 4-6 місяців вперед, повідомляє міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Зовнішні експортні ціни на зернову групу зростають і це дає змогу аграріям компенсувати і мінімізувати збитки, які вони отримали від неврожайного року», – зазначає міністр.

Однак голова союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич каже, що ні про яку компенсацію мови бути не може. Як можна компенсувати те, що в деяких областях навіть не вдалося зібрати, дивується він.
За останні роки ми втратили 10% фермерських господарств
Іван Томич

«Значна частина господарств (середніх і дрібних) є після цього збитковими, – констатує аграрій. – Вони припиняють свою діяльність. Навіть та статистика у процесі ліквідації говорить, що за останні роки ми втратили 10% фермерських господарств».

На переконання аграрія, підняти зерновий сектор можна лише разом із рештою сільського господарства, а вдасться це лише тоді, коли буде врегульована бідність і безробіття в сільській місцевості та буде налагоджене виробництво якісної і конкурентної продукції для внутрішнього і зовнішнього ринку.

«По продовольчому зерну ми навіть кращі, ніж минулого року»

Натомість фахівець Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає, що урядові прогнози цілком реальні. Україна – не єдина країна, яка цього року страждала від неврожаю. Головний гравець на світовому зерновому ринку, США, також потерпали від засухи, тому попит і ціни на українське зерно будуть високими.
Кількість продовольчої пшениці вища через те, що стояла суха погода
Олександр Жолудь

«Хоч врожай і менший, ніж минулого року, але кількість продовольчої пшениці вища через те, що стояла суха погода. Тому по продовольчому зерну ми навіть кращі, ніж минулого року», – додає Жолудь.

Крім того експерт відзначає, що експорт українського зерна не зменшиться ще й тому, що у нас не споживають його в такій кількості

Міністерство аграрної політики планує експортувати 5 мільйонів тонн пшениці до кінця цього року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG