Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську перекрили дорогу, протестуючи проти «земельного рейдерства» (ФОТО)


У Дніпропетровську понад три десятки людей, які вважають себе жертвами земельної афери, блокували рух автомобільного транспорту в центрі міста, вимагаючи від міської влади втрутитись у ситуацію. Упродовж півгодини представники садово-городницьких товариств «Гірник» та «Зелена зона» організовано ходили по пішохідному переходу з одного боку вулиці на інший, заважаючи рухові машин і тролейбусів.


У руках учасники акції тримали плакати з написами «Землі – так, виборам – ні», «Нам – дулю, вам – долари?», «Банді стоп!».

Як розповіли Радіо Свобода представники садово-городницьких товариств, вони залишились без своїх дачних ділянок через земельну аферу: землю неподалік Дніпра, надану понад 200 людям міськрадою у постійне користування, наразі невідомі відібрали під будівництво котеджів.

Члени двох товариств – користувачі городів, загальною площею у понад сім гектарів, – розповідають: вони користувались цією землею майже 30 років, однак п’ять років тому під час внесення цих ділянок до земельного кадастру їхні документи «загубилися».

Скориставшись цим, невідомі почали зводити котеджі на цій землі, кажуть люди. Частина городів разом зі ще не зібраним урожаєм уже опинилась під колесами бульдозерів.


«Нас почали виганяти з нашої землі оці рейдери, зараз почалась забудова, все порозорювали. Нам земля була видана в постійне користування 1983 року, а зараз ми хотіли приватизувати, а нам не дають. Просто посміховисько. І вже продають нашу землю в інтернеті по 4 тисячі доларів за сотку», – розказали Радіо Свобода обурені мешканці.

У міськвиконкомі членам садово-городницьких товариств повідомили, що земля, на яку вони претендують, уже приватизована, однак відмовились надати список тих 40 осіб, які тепер є власниками.

Обурені мешканці у п’ятницю заявили: вони готуються до чергових акцій громадянської непокори, зокрема, до бойкотування участі у виборах.
XS
SM
MD
LG