Доступність посилання

ТОП новини

Новий парламент Грузії обрав спікера, а Саакашвілі закликав й далі рухатися до НАТО і ЄС


Під час виступу Міхеїла Саакашвілі
В Кутаїсі, другому за величиною місті Грузії, відбулося засідання нового парламенту, обраного 1 жовтня. Більшість місць у законодавчому органі країни здобула коаліція «Грузинська мрія» мільярдера Бідзіни Іванішвілі, який найближчим часом має стати прем’єр-міністром Грузії.

Виступаючи на засіданні, президент Міхеїл Саакашвілі закликав депутатів від нової правлячої партії продовжити курс на вступ до НАТО і Євросоюзу.

Відкриваючи засідання парламенту, Сакашвілі назвав передвиборну кампанію «дуже брудною з обох сторін», але закликав депутатів перейти до конструктивної роботи.

«Вперше в нашій країні влада змінюється не кулями, танками чи трояндами, тобто переворотом і революцією, а виборами», – наголосив глава держави.

Саакашвілі відгукнувся на бурхливу дискусію щодо перенесення законодавчого органу із Тбілісі до Кутаїсі, нагадавши, що колишню будівлю парламенту в столиці збудував Лаврентій Берія, тоді як нова будівля стане символом нової Грузії.

Попросивши депутатів ретельно продовжувати курс на вступ до НАТО і Євросоюзу, Саакашвілі попередив, що «країна-окупант», як він висловився, «розставлятиме пастки», й тому для Грузії вважливо не потрапити у ці пастки.

Головою парламенту депутати обрали лідера Республіканської партії, яка входить до коаліції «Грузинська мрія», Давіта Усупашвілі. А кабінет міністрів Бідзіни Іванішвілі мають затвердити на одному з найближчих засідань парламенту.

Міхеїл Саакашвілі відкрив засідання парламенту нового скликання
Міхеїл Саакашвілі відкрив засідання парламенту нового скликання
XS
SM
MD
LG