Доступність посилання

ТОП новини

Велосипедиста Армстронґа позбавили 7 титулів, на черзі – гроші


Прага – У понеділок Міжнародний союз велосипедистів (МСВ) підтримав Антидопінгове агентство США (USADA) і позбавив американського велогонщика Ленса Армстронґа семи титулів переможця велосипедної багатоденної велогонки «Тур де Франс», в якій він перемагав із 1999-го по 2005 роки. Про це сьогодні повідомив президент МСВ Пет Маккуейд. Питання щодо передачі титулів Армстронґа та вилучення у нього грошових винагород вирішуватиме пізніше спеціальна комісія Міжнародного союзу велосипедистів.

Антидопінгове агентство США планувало – у разі відмови Міжнародного союзу велосипедистів накласти санкції на Ленса Армстронґа – звернутися до Міжнародного спортивного суду в швейцарській Лозанні.

Американське антидопінгове агентство випустило у жовтні доповідь на тисячу сторінок із доказами свідків про використання Армстронґом і його командою в наростаючих дозах допінгу, який вони вживали впродовж усіх років участі в гонках. Дослідження агентства США показали складну систему використання командою Армстронґа спеціального допінгу, стероїдів, що було пов’язано з переливанням крові, щоб замести сліди цього вживання. Армстронґ також нав’язував, як свідчать 11 його колишніх товаришів по команді, вживання такого допінгу іншим велосипедистам, учасникам велогонок.

Напередодні, в неділю, сам Ленс Армстронґ, згадуючи велопробіг в Остіні (Техас) на підтримку програми милосердя до хворих на рак (Livestrong) сказав: «Очевидно, що це було цікаво, і, як я сказав одного вечора, час від часу було дуже важко кілька тижнів. Люди багато питають мене: «Як ваші справи?». І я повідомляю їм, кажу: «погодьтеся, було краще і було гірше», та з цим вас залишаю, щоб ви добре проїхалися сьогодні. Бережіть себе. Дякую вам за підтримку. Понад 4 тисячі велосипедистів – це найбільший велозаїзд в Остіні за всю його історію».

Антидопінгове агентство: схема допінгу Армстронґа – найскладніша за всю історію професійного спорту

Антидопінгове агентство США назвало схему використання командою Армстронґа стероїдів, із наступним переливанням крові – «найскладнішою, професійно підготовленою програмою розчинення, яку спорт коли-небудь бачив за свою історію».

Міжнародний союз велосипедистів дискваліфікував Ленса Армстронґа до кінця його життя. Президент Союзу Пет Маккуейд наголосив, що цьому американцю «немає місця у велоспорті».

Питання про передачу титулів Армстронґа іншим та про можливість позбавлення його грошових винагород будуть вирішувати окремо. Другого листопада збереться спеціальний комітет і, за словами Маккуейда, не виключена зміна правил Міжнародного союзу велосипедистів із цією метою.

Сам Армстронґ позбувся останнім часом низки субсидій у своїх бізнесах у спортивній компанії Nike та пивній компанії Anheuser-Bush. Він пішов також з посади голови антиракового фонду Livestrong.

Весь час Армстронґ заперечував звинувачення з боку Антидопінгового агентства США, але у серпні цього року оголосив про припинення опору та назвав розслідування проти нього «упередженим».

У 1996 році в Армстронґа виявили рак, який поширився на легені та мозок. Однак його оперували та успішно лікували хімічною терапією. Пізніше знаменитість Армстронґа допомогла йому збирати кошти на допомогу хворим на рак.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG