Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони Грузії залишив країну через розбіжності з новою владою


Дмитро Шашкін, архівне фото
Виконувач обов’язків міністра оборони Грузії Дмитро Шашкін заявив У понеділок на своїй сторінці у фейсбуці, що вирішив залишити Грузію через те, що має «абсолютно різні цінності» з новою більшістю, яка виникла за результатами недавніх парламентських виборів.

Як заявив він у своєму зверненні до грузинського народу, він нині перебуває у США, але сподівається, що повернеться і знову «служитиме своїй батьківщині і народові».

Шашкін нагадав, що на низці своїх посад – міністра у справах виконання покарань, освіти і науки та оборони – здійснив важливі для країни реформи, і водночас вибачився, що зміг зробити не все обіцяне й заплановане.

За повідомленням грузинського агентства «Ахалі амбебі – Сакартвело» («Новини – Грузія») з посиланням на речницю Дмитра Шашкіна, після свого відрядження до США, в яке він поїхав після поразки на виборах партії «Єдиний національний рух» президента Міхеїла Саакашвілі й яке мало закінчитися 6 жовтня, міністр узяв відпустку, яка закінчиться днями разом із закінченням його повноважень. Після цього, сказала речниця, те, де Шашкін вирішить далі жити, буде «його особистою справою».

Дотеперішній уряд Грузії після оголошення результатів виборів подав у відставку, але його члени продовжують виконувати свої обов’язки до затвердження в парламенті нового уряду. Голосування про це очікується в четвер.

За неофіційними даними, з Грузії останнім часом виїхали ще кілька чільних діячів дотеперішньої влади, побоюючись переслідувань із боку своїх переможних супротивників. Коаліція «Грузинська мрія», яка перемогла вибори, обіцяє, що політичних переслідувань не буде, але що всі «злочинці» з лав дотеперішньої влади будуть покарані.
XS
SM
MD
LG