Доступність посилання

ТОП новини

Молодь протестує проти свавілля міліції: 5 відсотків опитаних били


Київ – Міліція часто без підстав зупиняє молодь на вулиці і проводить незаконний обшук; крім того, правоохоронці не представляються і не показують посвідчень. Про це свідчать результати моніторингу дій міліції «Молодь знає – молодь контролює!». Водночас в офісі омбудсмена заявляють: міліціонери вже почали прислухатися до громадськості.

У понеділок у багатьох містах України відбулася акція протидії міліцейському свавіллю. Волонтери громадських організацій вийшли на вулиці, щоб розповісти своїм ровесникам, як не стати жертвою протиправних дій міліціонера.

Адже опитування молоді проекту «Ознайомлений – значить озброєний» засвідчило: до 5 відсотків опитаних молодих людей міліція застосовувала фізичну силу, гумові кийки, наручники та інші засоби. А майже третину респондентів зупиняла на вулиці без підстав. Наприклад, за те, що в хлопців та дівчат зелений колір волосся. У 20 відсотках випадків співробітники міліції не представлялися і не показували посвідчення.

«Тринадцять відсотків повідомляли, що міліція змушувала їх діставати й показувати особисті речі, а понад 70 людей розповіли, що міліціонери самі дивилися їхні речі, що є незаконним. Ми вже не говоримо про те, що все це відбулося на вулиці, в парку, а не в спеціальному приміщенні, у багатьох випадках не було понятих», – говорить представник Правозахисного центру «Поступ» Ярослав Мінкін.

Контролювати міліціонерів

Міліція вже почала прислухатися до громадськості, і стосунки правоохоронців із молоддю нормалізуються, запевняє начальник управління департаменту з питань реалізації превентивного механізму Секретаріату уповноваженого з прав людини Сергій Швець. І сприяє цьому саме його департамент, каже Швець.
Міліція вже бачить громадськість не як джерело доходу чи людей, до яких можна застосувати якісь незаконні дії, а як рівноправного партнера, який знає свої права, як їх відстояти
Сергій Швець

«Мета департаменту полягає в тому, щоб створити систему регулярних візитів до закритих установ в Україні. До цих візитів мають обов’язково залучатися представники неурядових організацій та громадські активісти. І чим більше людей буде залучатися до таких виїздів, тим кращі будуть умови тримання в закритих установах, тим кращий рівень забезпечення прав людини. Але міліція вже бачить громадськість не як джерело доходу чи людей, до яких можна застосувати якісь незаконні дії, а як рівноправного партнера, який знає свої права, як їх відстояти», – зазначає Сергій Швець.

Контролювати міліціонерів, наприклад, знімати їх дії необхідно, говорять громадські активісти. Тоді кожен правоохоронець знатиме: у будь-який момент його можуть «зловити на гарячому», а відео з його правопорушенням з’явиться в інтернеті і буде мати для міліціонера серйозні наслідки.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG