Доступність посилання

ТОП новини

У Британії керівника «Бі-Бі-Сі» розпитували про секс-скандал


Відеокадр: Джон Ентвістл відповідає на питання британських парламентарів, 23 жовтня 2012 року
У Великій Британії генеральний директор громадської Британської телерадіомовної корпорації (BBC) Джон Ентвістл звітував сьогодні перед законодавцями у справі скандалу зі скасуванням передачі про звинувачення в педофілії колишнього популярного ведучого компанії.

Виступаючи в парламентському комітеті з питань культури, засобів інформації і спорту, він заявив, що ставиться до події як до дуже серйозної.

За словами Ентвістла, ще зарано говорити, чи сексуальні зловживання поширені серед працівників компанії, найбільшого британського громадського мовника. Зокрема, сказав він, нині триває розслідування щодо близько десяти колишніх і нинішніх працівників корпорації і щодо того, чи не був звинувачений у педофілії ведучий центром педофільської мережі всередині компанії.

Джон Ентвістл керує «Бі-Бі-Сі» лише місяць; припускають, що законодавці забажають вислухати й його попередника, Марка Томпсона, який керував компанією в час скандалу.

Джиммі Савіл, архівне фото 2005 року
Джиммі Савіл, архівне фото 2005 року
Цей скандал спалахнув із новою силою, коли стало відомо, що «Бі-Бі-Сі» скасувала вже підготовану передачу з приводу звинувачень у педофілії щодо небіжчика Джиммі Савіла, який тривалий час був одним із найулюбленіших ведучих музичних і дитячих передач на «Бі-Бі-Сі». За даними поліції, Савіл протягом понад 60 років вчинив сексуальні зловживання щодо більш як 200 дівчат і кількох хлопців. Він помер минулого року в віці 84 років іще до того, як ці звинувачення з’явилися.

У компанії спершу заявляли, що керівник програми, в якій мала вийти передача, Пітер Ріппон скасував її «з редакційних міркувань». Тепер у «Бі-Бі-Сі» кажуть, що те повідомлення було неточне і неповне і що Ріппон пішов у відставку через те рішення.

Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон уже заявляв, що вся країна вражена цим скандалом.
XS
SM
MD
LG