Доступність посилання

ТОП новини

«Мене за гречку і олію не купиш: це гріх»


Зателефонувала до мене знайома ледь стримуючи емоції й обурення. Її мамі, репресованій у радянський час людині, яка мешкає у селі Переволока Бучацького району на Тернопільщині, секретарка сільради посміла принести до хати кілограм гречки, рису, гороху, пшона, літр олії, мовляв, це від провладного кандидата у депутати Надії Хоптян, дружини Тернопільського голови ОДА.

Літня жінка виставила за двері непрошену гостю з дарунками, сказавши, що у гірші часи давала собі раду, а тим більше священик чітко сказав усім прихожанам: підкуп виборців ­ це гріх.

Таких, як мама моєї знайомої у тернопільському селі, де переважна більшість вважає себе людьми віруючими, виявились одиниці. Більшість навіть не замислюючись, що їх принижують і низько купують, взяли подачки кандидата. Правда, як голосуватимуть, певно знають тільки вони самі.

Люди, які пережили репресії радянського режиму, бачили дику несправедливість і приниження інших, не стали рабами. Вони мали належне виховання, були міцними у своїй вірі, не зламались, не втратили своєї гідності, яка у них залишилася на все життя.

Люди, які справді пережили жахіття минулого століття і зуміли залишитися собою, знають ціну рідній землі, українській традиції, українському слову. У цій брудній виборчій кампанії, де виборців мають за ніщо і хочуть у них виховати раба, тішить, що є багато таких, яких не купиш, ані паломництвом на святі землі, бо, як не мають грошей, то йдуть пішки; ані кілограмами каш, бо мають землю і на ній тяжко працюють; ані брехливими обіцянками, бо не таке чули у радянський час від різних окупантів.

Однак передвиборча істерія за кілька днів завершиться і прийде тверезість, але чи вистачить після цього сміливості подивитись у вічі один одному…

Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (6)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG