Доступність посилання

ТОП новини

МВС: заявки на проведення акцій у день виборів не надходили


До Міністерства внутрішніх справ України офіційно не надходили заявки на проведення акцій протесту в день проведення парламентських виборів 28 жовтня.

«Уся ця інформація (про можливе проведення акцій у день голосування, а також після закриття виборчих дільниць) виключно з інтернету. Поки що офіційно жодних заявок на проведення акцій до нас не надходило», – сказав заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк.

Він також повідомив, що в день голосування громадський порядок охоронятимуть понад 65 тисяч міліціонерів.

За словами Ратушняка, з 20 жовтня особовий склад внутрішніх справ переведений на посилений варіант несення служби. «Міліція була, є, і буде поза політикою. З 23 жовтня почалось завезення виборчої документації з окружних виборчих комісій до територіальних. У 146 з 225 окружних виборчих комісій вже завезені бюлетені. Всі вони взяті під охорону працівниками міліції», – сказав заступник міністра.

Працівники правоохоронних органів повинні забезпечувати охорону усієї виборчої документації під час перерахунку бюлетенів, зберігання у сейфах у приміщеннях територіальних виборчих комісіях, проте, згідно зі статтею 85 Закону про вибори народних депутатів, працівникам міліції категорично заборонено перебувати в приміщенні, де відбувається голосування.

«Охороняти виборчу документацію працівники міліції повинні лише до приходу членів територіальної виборчої комісії. Потім вони будуть нести службу або у окремо відведених приміщеннях, або на прилеглій території», – наголосив Ратушняк.

Зайти у приміщення, де відбуватиметься голосування, міліція зможе лише в разі порушення там громадського порядку для того, щоб затримати порушника, задокументувати правопорушення та передати матеріали до прокуратури.
XS
SM
MD
LG