Доступність посилання

ТОП новини

Після виборів Україна буде в Митному союзі? (Європейська преса)


Прага – Експерти в Європі вважають, що оцінки українських виборів з боку ЄС, ОБСЄ і Ради Європи будуть «дуже обережні», бо на Заході бояться повороту до Росії, до Митного союзу влади Януковича, яка, як виглядає, може перемогти 28 жовтня. Про це попереджає сьогодні й українська опозиція. Колишній президент Польщі Александр Квасневський вважає, що не можна оцінювати вибори в Україні до їхнього завершенням і не виключає, що у неділю, 28 жовтня, вони будуть «не гірші» «від попередніх». А дочка Юлії Тимошенко, Євгенія попереджає з Женеви, що Україні «загрожує диктатура».

Польська Rzeczpospolita публікує матеріал оглядачів Пйотра Косцінського та Тетяни Серветник, які ставлять риторичне запитання, куди піде Україна після виборів – чи до Європи, чи на Схід? Тут наводять думки експертів про впевненість Партії регіонів у самостійному формуванні більшості в новій Раді та сумніви в об’єднанні опозиційних сил після виборів 28 жовтня. Тут також наголошено, що в останні перед виборами дні Президент Янукович намагався посилити передвиборні позиції своєї партії поїздкою до Москви. Експерти також кажуть, що Віктор Янукович хотів бачити, як будуть розвиватися стосунки між Києвом і Москвою у разі критики Європейського Союзу після виборів. «Вже зараз можна передбачати, що критика з боку Європи буде», – кажуть автори статті. Тут також звучать попередження експертів про намагання з боку влади фальшувати результати виборів, про купівлю голосів провладними кандидатами. Як розмірковує газета з Варшави, «офіційні оцінки спостерігачів на виборах в Україні від ЄС, ОБСЄ і Ради Європи будуть дуже обережні».

Колишній президент Польщі Александр Квасневський висловлює на сторінка Gazeta Wyborcza сподівання, що «парламентські вибори в Україні у найближчу неділю не будуть гірші за попередні» та закликав не оцінювати виборчий процес до його завершення. Кваснєвський також сказав журналістам, що проблема з цими виборами в Україні може бути, насамперед, у зв’язку з судовими справами проти лідерів опозиції.

Ця ж Gazeta Wyborcza публікує точку зору одного з лідерів Об’єднаної опозиції Арсенія Яценюка, який попереджає, що у разі не визнання результатів виборів до Ради 28 жовтня з боку Заходу, Президент Янукович готовий втягнути державу в Митний союз Росії, Білорусі й Казахстану. На думку Яценюка, про це свідчить і нещодавній візит Віктора Януковича до Москви.

Низка європейських видань цитує Євгенію Тимошенко, дочку лідера української опозиції в ув’язненні Юлії Тимошенко, котра , як пише швейцарська Neue Zürcher Zeitung, попереджає Захід про загрозу становлення диктатури в Україні внаслідок виборів 28 жовтня. «Якщо демократичний світ і місії спостерігачів не проголосять після завершення виборів, що ті не є ані вільним, ані чесним, можемо цим сприяти узаконенню української диктатури, диктатури Віктора Януковича», – сказала у Женеві Євгенія Тимошенко. «А тоді вже буде пізно, щоб врятувати українську демократію», – зауважила вона.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG