Доступність посилання

ТОП новини

Опозиціонери Рівного вийшли на акцію проти фальсифікацій на виборах


Більше ніж півсотні представників Об’єднаної опозиції у Рівному влаштували пікет перед обласною адміністрацією, вимагаючи забезпечення чесних і прозорих виборів.

Як стверджує юрист Ярослав Калька, підставою для пікету стала інформація щодо можливих способів та методів проведення фальсифікацій.

Опозиціонери кажуть, що до них надійшла інформація про заготовки чистих бланків протоколів з підписами членів комісії і печаткою. У день голосування в такі протоколи спробують вписати потрібні дані і непомітно замінити справжні протоколи. Також ідеться про те, що відповідно підготовлені члени комісії, одягнені так, щоб їх можна було впізнати за елементом одягу, видаватимуть на руки одній людині кілька бюлетенів.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, пікетувальники вказали на особливості формування окружних і дільничних виборчих комісій на території області, що надають суттєву перевагу провладним партіям. Опозиціонери висловили занепокоєння інформацією, яка надходить від незалежних спостерігачів про підготовку фальшивих бюлетенів для вкидання на виборчих дільницях Рівного і про масовий підкуп виборців у місті Дубно, а також про перешкоджання роботі спостерігачів на півночі Рівненщини. Зокрема, вчора в Сарнах(156 округ) Голова окружної виборчої комісії від партії «Руський блок» Сергій Лоскутов спробував вирвати з рук спостерігача фотоапарат, а заступник голови від партії «Руська єдність» Галина Куцан виштовхувала спостерігача з приміщення ОВК.

Опозиція звернулася до Голови облдержадміністрації Василя Берташа і до правоохоронних органів із заявами щодо недопущення фальсифікацій і зриву виборів на дільницях Рівненщини. Активісти опозиційних партій заявили, що їхні волонтери готові до співпраці з правоохоронцями для недопущення і просять міліцію й прокуратуру застосувати всі можливі засоби, щоб не допустити порушення виборчого законодавства.
XS
SM
MD
LG