Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС знову говорили про відновлення віз для країн Балкан


Сесілія Мальмстрем виступає перед журналістами перед засіданням Ради ЄС у складі міністрів юстиції і внутрішніх справ у Брюсселі 25 жовтня 2012 року
Міністри низки країн Європейського Союзу знову виступили сьогодні на засіданні у Брюсселі за те, щоб тимчасово скасувати право громадян низки балканських країн на безвізовий в’їзд до ЄС. За словами цих міністрів, таке тимчасове відновлення візового режиму необхідне, щоб зупинити хвилю необґрунтованих звернень по притулок від громадян цих країн.

Як заявила комісар ЄС із внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем, зловживання можливістю просити притулок значно зросли відтоді, як громадяни Албанії, Боснії й Герцеговини, Македонії, Сербії та Чорногорії близько двох років тому отримали право в’їжджати до країн Євросоюзу без віз.

За словами європейських політиків, більшість прохачів притулку з цих країн, а це головно роми, не втікають від переслідувань чи дискримінації, а прагнуть собі кращих економічних умов.

У ЄС нині обговорюють зміни до законодавства, які мають дозволити тимчасово відновлювати візовий режим із іншими країнами за певних ситуацій.
XS
SM
MD
LG