Доступність посилання

ТОП новини

Роботодавців змусять підвищити зарплати? (Огляд преси)


Київ – Платити співробітникам мінімальну зарплату скоро буде невигідно, стверджують «Ізвєстія в Україні». Уряд дозволив інспекції з охорони праці та податківцям влаштовувати масові перевірки підприємств. Тепер однією з причин для несподіваного візиту ревізора стане інформація про те, що оклад працівника дорівнює встановленій законом мінімальній зарплаті. Бо відомо, що багато фірм у такий спосіб сьогодні уникають оподаткування, виплачуючи решту заробленого неофіційно в конверті. За підрахунками експертів, близько 170 мільярдів гривень на рік українці отримують неофіційно. Якщо направити ці гроші в законне русло, проблема дефіциту Пенсійного фонду зникне. Про це зазначається в публікації «Кадри отримають все».

Сьогодні – останній день агітації, а, заразом, і останній шанс зробити свій вибір. Як пише газета «День», сподівання на те, що демонстративна зневага до політиків, яка є аргументом для більшості людей, які не хочуть іти на вибори, у загальнополітичному контексті щось важать, ілюзорні. Адже ті, кого оберуть, здійснюватимуть управління країною найближчих п’ять років. Ціни на продукти харчування, комунальні тарифи, зарплата, якість послуг, освіта дітей – все це й набагато більше залежить від державної політики, яку формують обранці. Стаття називається «Зробімо це».

Наслідуючи приклад російських виборів, Партія регіонів запровадила нововведення і в Україні: кожну з 34 тисяч виборчих дільниць облаштовували відеокамерами, під'єднаними до інтернету, щоб таким чином висвітлювати й робити прозорішим перебіг виборчого процесу. На це парламент – з ініціативи «регіонів» – не пошкодував майже мільярд гривень. Чи виправдані такі витрати? На думку експертів газети «Україна молода», вся ця затія – лише імітація чесних виборів, а також спосіб нагріти руки на освоєнні бюджетних коштів. Бо камери можуть зафіксувати якісь ексцеси та бійки, але 90% порушень залишиться в тіні. Про це йдеться в матеріалі «Мильна булька пильної зйомки».

Якими ж були найбільш та найменш вдалі ходи виборчої кампанії-2012? Про це розмірковує газета «Сегодня». До найвдаліших, зокрема, для Партії регіонів були соціальні виплати населенню. А ось для опозиції, на думку газетярів, найневдалішим ходом було об’єднання «Батьківщини» з «Фронтом змін».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG