Доступність посилання

ТОП новини

Виборчі дільниці на Луганщині: працювати є над чим (ВІДЕО)


Виборчі дільниці у Луганську
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Виборчі дільниці у Луганську

Луганськ – На Луганщині у день голосування, 28 жовтня, мають відкритися 1406 виборчих дільниць. Як запевняють в Луганській обласній адміністрації, всі вони вже готові приймати виборців. У підвищений режим готовності переводяться усі необхідні служби. Правопорядок на дільницях забезпечуватимуть близько 5 тисяч міліціонерів. Що ж до новинки цьогорічних виборів – веб-камер, луганські виборці дивляться на них без остраху, чого не скажеш про деяких членів комісій, зазначають в обласному відділені Комітету виборців України.

Жоден голос не має пропасти – таку настанову дав перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Едуард Лозовський на засіданні робочої групи, яка займається підготовкою області до виборів.

«Я до енергетиків уже звернувся, прошу також управління промисловості, управління житлово-комунального господарства перейти в ці дні, так би мовити, на казармений стан. Заступників голови ОДА попрошу теж провести роботу, особливо по тих напрямках, де є закриті заклади. – зазначив Едуард Лозовський. – Жоден голос не має пропасти, жоден громадянин не повинен бути позбавлений зробити свій вибір»

Працівники обласної адміністрації особисто перевірили більше третини усіх дільниць Луганської області. На сьогодні Луганщина готова до проведення виборів, переконують посадовці.

Он-лайн трансляція буде не скрізь

Тим часом, в обласному відділені Комітету виборців України відзначають низку проблем, зокрема дуже пізно окружні комісії отримали бюлетені, тому останні дні будуть важкими для дільничних виборчих комісій, вважає керівник обласного відділення КВУ Олексій Свєтіков. Із самими ж приміщеннями теж не все гаразд. В деяких – проводити вибори взагалі не можна, зазначає він.

«У Лисичанську є унікальна дільниця, в якій приміщення для голосування складається з двох кімнат, розділених коридором. Вибори в цьому приміщені проводяться вже не перші і поки що не вдається переконати, що цього робити не можна», – розповів Олексій Свєтіков.

Що ж до веб-камер, то вони встановлені на всіх виборчих дільницях. На семи дільницях через технічні проблеми камери не зможуть працювати он-лайн, а лише у режимі запису, повідомили в обласній адміністрації. Громадський діяч відзначає, що у членів комісій нерідко виникають проблеми з користуванням системою відеоспостереження.

«Є труднощі у комісій з системами відеоспостереження. Люди не вміють з цим правильно поводитися. Техніка нова, люди ніколи не працювали з нею, тому така проблема є. Вони повинні систему включати, виключати», – зазначає представник КВУ.

А ось луганські виборці до веб-камер ставляться без остраху.

«Мені вони не заважають. Наскільки я знаю, камери не будуть спостерігати за тим як ми голосуємо, вони будуть за кабінкою», – каже луганчанка Марина. Вона прийшла перевірити себе у списках.

Підготовка міліції не на висоті

На двох дільницях, на яких вдалося побувати, різна готовність. На одній, хоч зараз голосуй, на іншій, що розташована у центрі Луганська, ще не розставлені столи, скриньки для голосування десь заховані. Втім, у дільничній комісії переконують: до неділі встигнуть все виправити. Адже зараз кипить робота з бюлетенями, їх потрібно проштампувати та перерахувати. Очевидно, що різна і підготовка правоохоронців, що забезпечують правопорядок на місцях для голосування. Так, міліціонер вимагав від кореспондента Радіо Свобода видалити відео, відзняте на дільниці і заявив: «нас не можна фотографувати».

Міліціонеру було пояснено, в тому числі і головою виборчої комісії, що журналіст має право вільно збирати інформації на дільниці. Після цього страж порядку, проконсультувавшись з кимось по телефон, нарешті вгамувався.
XS
SM
MD
LG