Доступність посилання

ТОП новини

«Опора» назвала найпоширеніші порушення виборчої кампанії


Ольга Айвазовська
Використання адмінресурсу, чорного піару та підкупу супроводжували виборчу кампанію-2012. Про це повідомили представники Громадянської мережі «Опора» під час презентації Сьомого моніторингового звіту за результатами загальнонаціонального спостереження за виборами.

За даними організації, в період із серпня по жовтень зафіксували 457 випадків використання адміністративного ресурсу, 366 – підкупу виборців, 302 – перешкоджання політичній діяльності кандидатів у народні депутати, 268 – нечесної агітації, 27 – використання силового ресурсу, а також 16 – тиску на засоби масової інформації.

«На фініші кампанія характеризується масовим сплеском медійної, вуличної агітації і зовнішньої реклами, до якої вдаються усі суб’єкти виборчого процесу», – заявив Олександр Неберикут, аналітик кампанії спостереження Громадянської мережі «Опора».

За даними організації, почастішали випадки «брудної агітації» в одномандатних округах, що зумовлено зростанням градусу боротьби між ключовими кандидатами за кожен голос виборця.

«Втім, належної реакції з боку правоохоронних органів та ЦВК, суб’єктів виборчого процесу на системні зловживання не було», – додав Неберикут.

Для запобігання зловживанням у десяти найпроблемніших округах «Опора» здійснюватиме 100-відсоткове покриття виборчих дільниць спостерігачами мережі. Про це повідомила координатор виборчих програм Громадянської мережі Ольга Айвазовська.
XS
SM
MD
LG