Доступність посилання

ТОП новини

Грузія підтвердила, що не відновить дипвідносини з Росією за умов окупації


Майя Панджикідзе
Новий міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе повторила в п’ятницю позицію нового уряду країни, що відновлення дипломатичних відносин із Москвою неможливе, доки Росія визнає сепаратистські регіони Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави» і окупує своїми військами ці 20 відсотків території Грузії.

Водночас, сказала вона, і без відновлення дипломатичних відносин діалог із Росією можливий, як це було й за попереднього уряду Грузії.

Панджикідзе також вкотре наголосила, що зовнішньополітичні пріоритети Грузії порівняно з часами попереднього уряду не змінюються.

За її словами, до них належать інтеграція Грузії в ЄС і НАТО, посилення й поглиблення стратегічного партнерства країни зі США, добрі відносини з сусідами і прагнення почати діалог із Росією – чи прямий, чи за посередництва міжнародної спільноти.

Голова нового уряду Грузії Бідзіна Іванішвілі теж не раз заявляв про незмінність європейського і євроатлантичного курсу його країни, але обіцяв водночас поліпшити відносини з Росією, практично перервані від часу війни Росії проти Грузії 2008 року й подальшого визнання Москвою самопроголошеної «незалежності» абхазьких і південноосетинських сепаратистів.
XS
SM
MD
LG