Доступність посилання

ТОП новини

Участь у політиці та громадському житті у молоді на останньому місці – соціолог


Ірина Стельмах

Сім мільйонів молодих людей, які мають право голосу, жодного разу не скористалися ним на парламентських виборах. Такими є результати дослідження «Нове покоління влади в Україні». Причина у збайдужілості та апатії, переконані соціологи.

Молодь дуже самостійна і нікуди направляти її не потрібно, переконана народний депутат, кандидат від ВО «Батьківщина» Леся Оробець. Вона наголошує, що молодіжний протест буде дієвим лише тоді, коли молодь об’єднає гостра соціальна тема. Але зараз молоді працездатні люди найбільш згуртовані у тому, щоб виїхати за кордон.

«За останні шість місяців виїхало нас, молодих і працездатних, стільки, скільки за останні чотири роки. Але у нас є інша альтернатива – прийти на вибори для того, щоб стати впливовою політичною групою і для того, щоб жоден голова фракції мені не казав, що він ніколи більше не голосуватиме за закон про молодь, бо молодь не голосує, а голосують пенсіонери. Для того, щоб впливати в цій країні потрібно організовуватися щодо виборів і свого політичного впливу», – закликає Оробець.

Перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, колишній перший проректор Національного авіаційного університету, а зараз кандидат у депутати від Партії регіонів Максим Луцький у молодих людях, в тому числі студентах, вбачає своїх партнерів. За його словами, молоді потрібно прив’язувати бажання дивитись на багато років вперед і постійно направляти.

«Молодь є найактивнішою, але треба перш за все вбачати в молоді своїх партнерів. Треба сідати за стіл, треба пояснювати їм свою позицію. Треба запропонувати молоді програму років хоча б на п’ять і щоб ця програма була сприйнята молоддю не залежно від їхніх політичних уподобань. Здоровий глузд повинен завжди перемагати», – переконаний Луцький.

Молодь повинна брати участь у політиці, від якої сахається – соціолог

Молодь не може щось змінити, оскільки вона не ходить на вибори, вважає керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна. Серед потреб молодих людей участь у політиці та громадському житті на останньому місці, – каже соціолог.

«Я з задоволенням дивлюсь на покоління молодих людей, які входять в громадське життя, але проблема в тому, що їх меншість. На фоні загальної апатії молоді, яка взагалі має інші інтереси. Інтерес молодих людей – це знайти роботу, створити сім’ю, але вони не розуміють, що те суспільство, в якому вони зараз живуть, воно справді дає їм мало шансів, але для того щоб змінити суспільство, зробити його більш сприятливим для молоді, треба брати участь у політиці, від якої вони сахаються», – пояснює у коментарі Радіо Свобода Ірина Бекешкіна.

Активність молоді у громадсько-політичному житті України ледь досягає 5%. Як наслідок, за даними фонду «Демократичні ініціативи», прогнозована явка молодих людей на цьогорічних виборах на 10% менша, ніж людей старшого покоління.

Дивитись коментарі (5)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG