Доступність посилання

ТОП новини

ЄБРР знову понизив прогноз економічного зростання України


Лондон – Європейський банк реконструкції та розвитку повідомив, що понижує власний прогноз економічного зростання України майже вдвічі у порівнянні зі сподіваннями на початку року.

Тепер ЄБРР вважає, що зростання українського ВВП 2012 року може становити лише 1 відсоток.

Представник банку сказав Радіо Свобода, що урізання прогнозу економічного зростання України з двох з половиною відсотків до лише одного не було несподіванкою.

Ситуація з українською економікою значною мірою відображає те, що відбувається у світі. Економіки європейських сусідів України також сповільнюються, а угорській навіть обіцяють падіння – мінус півтора відсотка.

Проте, згідно з прогнозом ЄБРР, більшість посткомуністичних країн Європи усе ж таки зростатимуть і то з майже удвічі більшими показниками, ніж Україна.

Приклад для Києва

Польща й Словаччина, наприклад, можуть сподіватися на 2,5% та 2,7% відповідно, а Грузія, за умови збереження нинішніх тенденцій, може сподіватися на 6,5% росту ВВП.

Старший радник ЄБРР у Києві Антон Усов закликає брати до уваги, що українська економіка значно більша за грузинську, і Грузія зростає зі значно нижчих стартових показників, але він визнає, що саме різниця темпів зростання показує, що роль глобальних чинників пом’якшується внутрішніми у кожній окремій країні.

«Грузія як країна з меншою економікою і більш рішучими, особливо в останній час, реформами демонструє вражаючі показники», – сказав радник ЄБРР. При цьому він зауважив, що політична ситуація, а отже курс реформ в Грузії після нещодавніх виборів там можуть вплинути і на економічні показники.

На тлі української виборчої кампанії

Це, звичайно ж, привертає увагу до того, що останнє оголошення ЄБРР з’явилося, фактично, напередодні українських виборів.

За словами Антона Усова, чинний український уряд може похвалитися певними своїми реформами, зокрема пенсійною та податковою. Але ЄБРР наголошує, що цього замало.

Проголошена реформа газового сектора в Україні досі чекає на впровадження. Вже знайомо лунають застереження про несприятливі умови для ведення бізнесу та інвестицій в Україні.

А на тлі ув’язнення кількох опозиційних лідерів серйозніше лунають заклики Європейського банку реконструкції та розвитку про потребу реформування системи судочинства в Україні, щоб деполітизувати розв’язання комерційних суперечок, і зробити сам процес судочинства справедливішим.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG