Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті технологію «синій светр» можуть замінити на «червоний» – ОПОРА


Івано-Франківська ОПОРА повідомляє про можливість застосування на деяких округах технології «синій светр», хоча використовується червоний, бордовий колір.

Як повідомив координатор громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області Іван Маруняк, спостерігачі у двох виборчих округах – № 83 (Івано-Франківськ) і № 88 (Коломия) зафіксували випадки використання елементів червоного одягу на спостерігачах ДВК – светри, накидки, куртки, шарфи – для надання сигналу певним виборцям.

«Я не думаю, що це випадково, – прокоментував Іван Маруняк. – Ми попередньо говорили, що є передумови до реалізації такої технології фальсифікації виборів».

Раніше така технологія називалася «хустинкою», коли «спеціально навчені виборці голосують за людей, які стовідсотково не прийдуть голосувати».

Іван Маруняк заявляє, що «здебільшого вони голосують за виборців, які перебувають за кордоном, або за тих виборців, з якими попередньо кандидат чи партія провели роботу і швидше за все простимулювали виборця, аби він не йшов на вибори у день голосування».

При цьому керівник прикарпатської ОПОРИ визнав, що реалізацію такої технології важко зафіксувати на практиці.

Крім того, Маруняк заявив, що на 88-му виборчому окрузі у місті Коломия, на одній із дільниць спостерігачеві ОПОРИ заборонили фотозйомку.

За його словами, це є прямим порушенням закону, оскільки спостерігач має право на ведення фото-, відеозйомки, аудіозаписів, а мотивацію заступника голови ДВК «мені просто не подобається» Іван Маруняк вважає неприпустимою, адже «на період виконання повноважень члена виборчої комісія людина стає публічною, посадовою особою».

На цьому ж окрузі, на кількох дільницях виявлені заповнені протоколи з іменами усіх членів ДВК, скріплені печатками.

Спостерігачі ОПОРИ повідомляють також про численні факти фальшивих повідомлень. За кожним фактом виїжджають представники ОПОРИ, і це ускладнює їхню роботу.

На Прикарпатті на 31 дільниці працюють 62 спостерігачі від ОПОРИ, створено також сім мобільних груп, які перевіряють хід виборчого процесу.
XS
SM
MD
LG