Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Україні відповідали не всім стандартам – СКУ


Місія спостереження за виборами до Верховної Ради від Світового конгресу українців заявляє, що парламентські вибори в Україні не відповідали всім стандартам проведення демократичних виборів. Про це сьогодні в Києві заявив співголова місії Павло Грод.

За його словами, серед недоліків виборчої кампанії можна назвати факт тюремного ув’язнення лідерів об’єднаної опозиції «Батьківщина» екс-прем’єра України Юлії Тимошенко й колишнього голови МВС Юрія Луценка.

«Такі судові процеси самі по собі викликають великі сумніви щодо того, чи можуть ці вибори вважатися вільними та справедливими», – зауважив Грод.

Крім того, спостерігач від СКУ наголосив на факті переслідування незалежних ЗМІ. Він також звернув увагу на відсутність прозорості у фінансуванні, використання адмінресурсу, підкуп виборців.

Серед порушень Павло Грод назвав ще дублювання виборчих урн, дефіцит виборчих бюлетенів на окремих дільницях або значно більшу їх кількість, затримку відкриття виборчих дільниць, обмеження доступу спостерігачів у багатьох випадках, неефективна система відеоспостереження.

«Ці порушення й недоліки, безумовно, вплинуть на результати виборів. Однак виявити міру їх впливу наразі буде дуже складно», – підсумував голова місії спостерігачів від Світового конгресу українців.

Спостерігач наголосив, що це попередні висновки, остаточний буде після завершення підрахунку голосів.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG