Доступність посилання

ТОП новини

Вибори в Україні показали «регрес у демократії» – місія Канади


Місія спостерігачів Канади заявляє, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам.

«Ми можемо говорити про те, що в день виборів спостерігалися деякі відхилення та порушення у низці сфер, що підриває повністю справедливий вибір громадян України», – сказала сьогодні голова місії Канади зі спостереження за виборами до Верховної Ради України, сенатор канадського парламенту Рейнел Андрейчук.

При цьому вона наголосила, що зафіксовані порушення «не мають згубного впливу на демократичне волевиявлення».

«Базуючись на даних спостереження, які у нас є, ми можемо заявити, що хід виборів 28 жовтня супроводжувався певними недоліками у багатьох регіонах, що не дозволяє називати вибори абсолютно чесними. Проте ці недоліки за своєю суттю не є обов’язковою перешкодою вільному, чесному та демократичному волевиявленню українського народу», – сказала сенатор.

«Ці вибори відобразили певний регрес у демократії», – наголосила голова місії Канади зі спостереження за виборами в Україні.

Рейнел Андрейчук назвала порушення та недоліки, які зафіксувала місія під час виборчої компанії: тюремне ув’язнення провідних опозиційних лідерів і потенційних противників нинішньої влади, структурні переваги правлячої партії, неефективний розгляд виборчих скарг, сумнівна процедура визначення виборчих округів, використання адмінресурсу владною партією, непрозоре фінансування виборчих кампаній, несправедливе формування виборчкомів.

Крім того, канадські спостерігачі були стурбовані згортанням свободи слова в Україні та концентрацією ЗМІ в руках декількох людей, а також альянсами медіа з політичними партіями.

Сенатор повідомила, що місія не завершила своєї роботи, спостерігачі продовжують відстежувати роботу виборчкомів, тому висновки про кампанію – попередні.

Детальніше про вибори парламенту в Україні читайте на Живому блозі Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG