Доступність посилання

ТОП новини

Чеський українець отримав найвищу державну нагороду Чехії


Василь Король
Василь Король, уродженець села Ляхівці нинішньої Закарпатської області, був нагороджений найвищою державною нагородою Чехії – військовим орденом Білого лева. Нагороду за особливі заслуги в захисті держави і виняткові бойові заслуги вручив із нагоди державного свята Чехії, Дня заснування незалежної Чехословаччини, яке відзначається 28 жовтня, чеський президент Вацлав Клаус.

Василь Король народився 1922 року на Закарпатті, яке тоді входило до складу Чехословаччини. Після окупації Закарпаття тодішньою пронацистською Угорщиною 1939 року 16-річний юнак вирішив утекти до СРСР, сподіваючись там стати до боротьби за вільну Чехословаччину. Але відразу на кордоні його арештували і засудили до 3 років таборів у Сибіру.

Після звільнення Василь Король вступив до чехословацької армії, яка формувалася на теренах Радянського Союзу, і з нею взяв участь у звільненні Києва, Білої Церкви та в інших битвах. У боях на Дукельському перевалі був тяжко поранений, втратив руку. Василь Король був демобілізований з армії у 1949 році у званні молодшого лейтенанта.

15 грудня цього року майорові Василеві Королю виповниться 90 років. Незважаючи на вік, він і нині є активним членом Спілки чеських легіонерів.
XS
SM
MD
LG