Доступність посилання

ТОП новини

Ми можемо закликати людей на вулиці – Тягнибок


Київ – Опозиційні політичні сили заявляють, що готові до масових протестів, якщо доведеться таким чином захищати результати парламентських виборів. Вони наголошують, що влада намагається викривити результати голосування і найбільші зусилля для цього робить у мажоритарних округах. Тим часом у Партії регіонів вже будують плани щодо створення парламентської більшості.

В Об’єднаній опозиції «Батьківщина» заявляють, що влада намагається спотворити результати виборів. Керівник центрального виборчого штабу Об’єднаної опозиції Олександр Турчинов повідомив, що «Батьківщина» завершила паралельний підрахунок голосів. Згідно з цим підрахунком, Партія регіонів набрала 29,3%, «Батьківщина» – 25,22 відсотка, УДАР – 13,6 відсотка, КПУ – 13,01 відсотка та «Свобода» – 10,12 відсотка. Турчинов заявив, що опозиція наразі намагається відстояти всі результати волевиявлення громадян.
У більшості комісій партія влади, чинна влада намагаються змінити волевиявлення громадян
Олександр Турчинов

«Дивно, що деякі міжнародні спостерігачі вже поспішили робити висновки щодо завершення виборчої кампанії. Вона не завершена, вона триває. У більшості окружних та дільничних комісій партія влади, чинна влада намагаються змінити волевиявлення громадян. Зараз відбувається колосальний наступ на мажоритарні округи», – наголосив Турчинов.

На жаль, класичної революційної ситуації нині в Україні немає – Тягнибок

За словами Олександра Турчинова, найбільше порушень при підрахунку голосів у місті Києві, Кіровоградській, Рівненській, Вінницькій та Донецькій областях. Водночас Турчинов заявив, що в Києві кандидати від опозиції перемагають принаймні у 10 із 13 округів. Утім, за словами голова ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, на цих округах тимчасово зупинили підрахунок голосів.

Недовіру до процесу підрахунку голосів та готовність відстоювати своїх мажоритарників висловив і лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок.
Не виключаємо того, що можемо закликати людей на вулиці у випадку масових фальсифікацій, зокрема, по мажоритарних округах
Олег Тягнибок

«Не виключаємо того, що можемо закликати людей на вулиці у випадку масових фальсифікацій, зокрема, по мажоритарних округах. На жаль, класичної революційної ситуації нині в Україні немає», – зазначив Тягнибок.

У партії УДАР провели свій, паралельний підрахунок голосів. За словами Віталія Кличка, його політичну силу підтримують 15 відсотків виборців. Разом з тим, він заявив про маніпуляції з голосами на мажоритарних округах.

Мажоритарний елемент створює проблеми у підрахунку голосів – Шаповал

Тим часом Центральна виборча комісія стурбована затягуванням підрахунку голосів виборців у деяких округах. Про це сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера. Він заявив, що не виключає політичного впливу на членів окружних комісій.

Утім, за словами голови ЦВК Володимира Шаповала, остаточні результати виборів будуть оголошені вчасно.

«Зміна виборчої системи, мажоритарний елемент створює певні проблеми і на попередньому етапі, і під час підрахунку голосів. Але в нас є 15 днів для встановлення результатів виборів. Щойно будуть витримані передбачені законом процедури, ми не можемо виключати судові оскарження, результати будуть офіційно оприлюднені», – заявив Шаповал.

У свою чергу член Центрвиборчкому Михайло Охендовський припустив, що ЦВК підіб’є результати голосування 11–12 листопада.

Ми готові до перегорів для створення більшості – Тігіпко

Лише у Партії регіонів процес підрахунку голосів ніби не викликає занепокоєння. Як зауважив Прем’єр-міністр Микола Азаров, після остаточного підрахунку результат політичної сили може змінитися максимум на пів відсотка.

А його заступник Сергій Тігіпко вже розповів про те, як регіонали створюватимуть більшість у парламенті.
Ми готові до перегорів у першу чергу з тими депутатами, які йшли як незалежні
Сергій Тігіпко

«Ми готові до перегорів у першу чергу з тими депутатами, які йшли як незалежні, ми готові до переговорів із фракціями парламенту для створення більшості і добре розуміємо: що чим ширшою буде коаліція, тим легше буде модернізувати країну», – зауважив Тігіпко.

Утім, керівник місії спостереження ОБСЄ Одрі Ґловер заявила, що парламентські вибори в Україні вже заплямовані використанням адміністративного ресурсу, залякуванням та підкупом виборців. А голова місії спостерігачів ПАРЄ Андреас Ґросс зазначив, що європейські міжнародні організації вказали на наявність системних проблем за результатами парламентських виборів. Відтак, зауважив він, ПАРЄ рекомендує Україні запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими партійними списками.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

XS
SM
MD
LG