Доступність посилання

ТОП новини

Комуністи – це одна велика «тушка»? (Огляд преси)


Київ – Сенсація виборів-2012 – результати «Свободи» і комуністів, стверджує газета «День». Видання, зокрема, пояснює високий результат комуністів – наслідком не реформованої країни і неефективного управління. За твердженням деяких політологів, комуністи – це одна велика «тушка», яку завжди використовували, починаючи з 90-х рр. Не відмовилася сьогодні і від цих послуг і Партія регіонів, адже не без її допомоги КПУ набрала такий відсоток. Регіоналам комуністи потрібні в парламенті, переконує «День».

Потрібен владі також радикалізм «Свободи», стверджує газета «Сегодня». По-перше, для мобілізації свого електорату. По-друге, для виправдання перед Кремлем (мовляв, доводиться рахуватися з націоналістами, щоб не отримати громадянську війну). По-третє, для залякування Заходу, який обережно ставиться до Тягнибока.

Партія регіонів виграла переконливо і безперечно, стверджує дописувач «Ізвєстій в Україні». Головна причина успіху, крім великих грошей та адмінресурсу, перемога урбаністичного індустріального тренду над сільсько-буржуазним. Лідери регіоналів практично не усвідомлюють, що волею долі та політичної карми вони виявилися вмонтовані у висхідний урбаністичний тренд. Про це наголошується в статті «Політика у великому місті».

Партія регіонів ці вибори не виграла, переконує експерт «Газети по-українськи». За партійними списками вона набирає максимум третину голосів. Більшість депутатів, пов’язаних із владою, пройдуть в мажоритарних округах. Звідси суперечність: регіонали, яких не підтримує більшість громадян, матимуть більшість у парламенті. На реформах тепер можна поставити хрест остаточно. Маючи в руках усю владу в старому парламенті, Партія регіонів не змогла успішно реалізувати жодної з них. Із мажоритарниками просувати реформи буде значно складніше, переконаний експерт «Газети по-українськи».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (17)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG