Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС закликали владу України належно завершити виборчий процес


Катрін Аштон, Штефан Філе, комбіноване фото
У Європейському Союзі наголосили в понеділок на важливості того, щоб українська влада належно здійснила наступні етапи виборчого процесу, зокрема, підрахунок решти голосів, визначення результатів і розгляд можливих скарг.

Остаточна оцінка виборів в Україні залежатиме і від цих післявиборних подій, за якими в Євросоюзі теж уважно спостерігатимуть, як спостерігали й за передвиборним процесом і перебігом голосування, мовиться у спільній заяві верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон і комісара ЄС із розширення Штефана Філе.

Політики з Європейського Союзу уважно ознайомилися з попередніми висновками міжнародних спостережних місій, у яких ідеться і про недоліки виборчого процесу чи труднощі, на які наштовхувалися місцеві спостерігачі.

Аштон і Філе також висловили сподівання, що новообрана Верховна Рада «повною мірою відображатиме волю українських виборців, висловлену на виборах».

Вони також знову висловили жаль, що вироки судів, які, за їхніми словами, не відповідали міжнародним стандартам, не дали змоги деяким представникам опозиції взяти участь у цих виборах, і закликали владу переглянути це питання, а також вжити дальших кроків до реформування системи правосуддя, щоб не допустити повторення цього.

Детальніше про вибори парламенту в Україні читайте на Живому блозі Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG