Доступність посилання

ТОП новини

Порушуються права голодуючої Тимошенко – ОБСЄ


Харків – У забороні в зустрічі з Юлією Тимошенко спостерігачі від ОБСЄ вбачають порушення прав людини. Про це біля харківської лікарні «Укрзалізниці», де зараз проходить курс лікування колишній Прем’єр-міністр України, заявила спеціальний координатор короткострокової місії ОБСЄ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні, голова делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурґа Габсбурґ Дуґлас. Пенітенціарна служба України у вівторок відмовила їй у побаченні з Юлією Тимошенко через голодування опозиційного політика. Мотивуючи відмову, представники пенітенціарної служби зазначили, що через відмову харчуватися Тимошенко має постійно перебувати під наглядом лікарів.

Спостерігачі від ОБСЄ мали намір поспілкуватися з колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко в рамках зустрічей із головними політиками України, зокрема з ув’язненими опозиційними лідерами, у тому числі і з Юрієм Луценком, котрі, згідно з українським законодавством, були позбавлені можливості брати участь в парламентських перегонах.

Відмову пенітенціаріїв у побаченні з Тимошенко спеціальний координатор короткострокової місії зі спостереження за виборами ОБСЄ, голова делегації Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурґа Габсбурґ Дуґлас вважає порушенням прав людини.

«Я хотіла б наголосити, що подібна відмова є порушенням основних прав людини», – зазначила Дуґлас. Вона твердить, що сьогоднішня відмова у зустрічі з Тимошенко лише підтверджує факт демократичного регресу України.

А її колега, член італійського парламенту, голова комітету з демократії та прав людини ОБСЄ Матео Мекаччі уточнює, що Україна входить до ОБСЄ, а отже, має, як і решта країн, дотримуватися європейських прав людини. Він наголошує, що Україна тим більше має дотримуватися прав ув’язнених, оскільки наступного року вона має очолювати ОБСЄ.
Cаме ця заборона зустрічі призводить до ще більшого порушення прав людини
Матео Мекаччі

«На жаль, офіційна причина, яку нам повідомили, полягає в тому, що пані Тимошенко не може зустрітися з людьми, які направили офіційний запит для дозволу на зустріч, оскільки вона оголосила голодування, оскільки вона відмовляється від їжі. Вона не порушує ніяких прав, вона нікого не обвинувачує і нікому не завдає шкоди, вона просто виголошує політичну заяву стосовно виборів. І саме ця заборона зустрічі призводить до ще більшого порушення прав людини», – заявив член італійського парламенту, голова комітету з демократії та прав людини ОБСЄ Матео Мекаччі.

Тимошенко пояснюють, що голодування шкодить здоров’ю – Лапінський

Керівництво пенітенціарної служби України, коментуючи відмову, наголошує, що в зустрічі не заперечували б, власне на вихідних і був наданий дозвіл місіонерам від ОБСЄ, але засуджена Тимошенко розпочала голодування. А під час голодування ув’язненого стосовно нього діють особливі правила режиму.
З нею проводяться роз’яснювальні бесіди. Це бесіди про шкідливі наслідки голодування для здоров’я
Андрій Лапінський

«Ситуація змінилася докорінно. Вчора (29 жовтня – ред.) Юлія Володимирівна звернулася з офіційною заявою про відмову від їжі, а згідно з нашими відомчими інструкціями, вона має перебувати, підкреслюю, під постійним наглядом лікарів. Наразі з нею проводяться роз’яснювальні бесіди. Це бесіди про шкідливі наслідки голодування для здоров’я. У Юлії Володимирівни цього місяця вже немає побачень, вона вичерпала всі зустрічі за цей місяць», – сказав заступник начальника пенітенціарної служби в Харківській області Андрій Лапінський.

«Спеціальна палата Юлії Тимошенко розташована недалеко від реанімації Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці». Тому лікарі, в разі погіршення здоров’я політика, готові надати необхідну допомогу, – зауважує Лапінський, – а в разі потреби, колишнього прем’єра можуть годувати штучним способом, все залежатиме від стану її здоров’я.

У підсумку розмови з пресою, представники ОБСЄ пообіцяли повернутися до ЦКЛ № 5. Завтра представники ОБСЄ Вальбурґа Габсбурґ Дуґлас і Матео Мекаччі знову писатимуть офіційні запити до українських пенітенціаріїв із проханням дозволити їм зустрітися з Юлією Тимошенко.

Дивитись коментарі (13)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG