Доступність посилання

ТОП новини

«Бі-Бі-Сі» проводить посмертне розслідування щодо педофільного скандалу


Джимі Севіл (фото 2005 року)
Лондон – Британський громадський телерадіомовник – корпорація «Бі-Бі-Сі» розслідує діяльність свого колишнього працівника, звинуваченого у педофілії. Становище ускладнює те, що хвиля звинувачень піднялася вже після того, як дуже відомий свого часу телеведучий Джимі Севіл помер рівно рік тому.

Для кількох поколінь британців Джимі Севіл був видатною особистістю. Багато років його ім’я асоціювалося зі щотижневою телепрограмою – хіт парадом популярної музики Top of the pops, що проіснувала на радіо й телебаченні з 1964-го до 2006 року.

Серед шанувальників поп-музики Джимі Севіл був знаменитістю. Згодом він вів ще чимало інших телепрограм, орієнтованих на юну аудиторію і, користуючись статусом знаменитості, зібрав на доброчинні проекти загалом близько 40 мільйонів фунтів стерлінгів – це майже 65 мільйонів доларів.

За це він отримав чимало нагород у Британії і навіть найвищу відзнаку від Папи Римського. Але зараз виявилося, що своїм становищем він також міг і зловживати.

Зараз поліція повідомляє, що розслідує до 600 звернень у справі, яка потягнула за собою, наприклад арешт колишнього популярного співака Гаррі Ґліттера, який у минулому вже відбував покарання за сексуальні злочини.

Звинувачення дуже серйозні. Йдеться про те, що Джимі Севіл міг вдаватися до статевою наруги над неповнолітніми, дітьми і навіть над інвалідами.

Британська поліція повідомляє, що розслідує звинувачення про інциденти у приміщеннях «Бі-Бі-Сі», вдома у Джимі Савіла, в його розкішному Роллс-Ройсі і, навіть, у лікарнях, де він перебував, працюючи над доброчинними проектами.

Низка посадовців можуть втратити крісла

На «Бі-Бі-Сі» особлива відповідальність лежить ще й тому, що не так давно одна з новинних телепрограм корпорації натрапила на звинувачення стосовно Джимі Севіла, але редактори не наполягли на глибшому журналістському розслідуванні і та передача так і не вийшла в ефір.

Минулого тижня генеральний директор «Бі-Бі-Сі» Джон Ентвістл звітував у парламентському комітеті у справі скандалу зі скасуванням передачі про звинувачення в педофілії на адресу Севіла.

Навіть якщо мова йде не про приховування злочинів, то виникає чимало гострих запитань щодо того, чому багато років багато людей мовчали, і заговорили лише тепер, коли Джимі Савіл, проживши 85 років, помер у статусі знаменитості?

Його вважали дещо ексцентричним, але схоже, що статус гарантував йому і певний захист.

Оскільки «Бі-Бі-Сі» є громадським мовником, і фінансується фактично прямим податком з кожного британського помешкання, то до корпорації вимоги особливо високі.

Але запитання є і щодо інших установ, де могли відбуватися зловживання. Зараз варто лише наголосити, що розслідування фактично лише почалося.

У наступні місяці ми дізнаємося більше, але вже зараз британці шоковані масштабами звинувачень і лише сподіваються, що таке було можливе тільки у більш легковажні 70-ті чи 80-ті роки, а зараз – ні.

Хто власне буде відповідати в результаті скандалу довкола Джимі Севіла зараз говорити ще рано. Але, якщо звинувачення підтвердяться, низка посадовців щонайменше можуть втратити крісла.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG