Доступність посилання

ТОП новини

Бренд опозиції на Львівщині спрацював майже на 100 відсотків


Львів – Симпатії виборців Львівщини розділились між ВО «Свобода», «Батьківщиною» та УДАРом. У мажоритарних округах області перемогли всі представники Об’єднаної опозиції, окрім 120 округу, де журналіст із Києва Тетяна Чорновол програє «самовисуванцю», місцевому олігарху Ярославу Дубневичу.

Від виборів до виборів галичанам доводиться обирати з того, що їм пропонують партії: між гіршим краще, між меншим злом ще менше. Вкотре люди розуміли, що їх поставили перед вибором не «за», а «проти», а тому віддаючи свій голос за свободівців, «Батьківщину» чи УДАР, говорили, що у них немає довіри до нового парламенту… Отож, чи мають підстави опозиціонери радіти з такими настроями у суспільстві?..

Люди не підвели опозицію, вони прийшли на вибори, 67%, і не дозволили використати їхні бюлетені. Вибір галичан був прогнозований, а тому партії і мажоритарники не втомлювались заявляти, що вони українці, патріоти, а їхні вишиванки найбільш українські. Водночас у своїх програмах нічого нового для розвитку держави не запропонували.

Галичани обирали краще з того, що їм запропонували

За попередніми даними, на Львівщині лідером перегонів є ВО «Свобода», «Батьківщина», а третю позицію зайняв УДАР. Мешканці Львівщини сподіваються, що «Свобода» відстоюватиме у парламенті національно-демократичні принципи.

Інтереси мешканців області у новому парламенті представлятимуть 11 мажоритарників-опозиціонерів і один «самовисуванець». У списках переможців, на сьогодні, рідний брат колишнього віце-прем’єра Івана Васюника – заможний підприємець Ігор Васюник, рідний брат лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока – Андрій Тягнибок. У парламенті будуть люди від опозиції, яких ще місяць тому ніхто і не знав. 120 виборчий округ (Городоцький, Мостиський райони) залишився єдиним, який опозиціонери не змогли відвоювати. Кількома відсотками журналіст з Києва Тетяна Чорновол програє місцевому бізнесмену, медіавласнику, самовисуванцю Ярославу Дубневичу, якого експерти називають «людиною влади». Цей виборчий округ був найпроблемнішим упродовж усієї виборчої кампанії. Від початку політологи і аналітики наголошували на тому, що опозиція «здала» округ.

У тій мінімальній кількості альтернатив, які виборцям запропонувала еліта, партії, люди вибрали найкращий варіант, вважає виконавчий директор Львівської обласної організації «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

Влада стала гламурною

Влада була абсолютно присутня на виборах, корегувала результати виборів, переконаний політолог Юрій Шведа, але на нинішньому етапі не робила так брутально і цинічно, як раніше, але робить це гламурніше і витонченіше: починаючи від зміни виборчого законодавства. Вибори не можуть бути демократичні, коли не створені рівні можливості для всіх лідерів, коли лідери демократичних сил перебувають в ув’язненні.

«Попри те, що влада використала на виборах увесь свій ресурс, вже видно, що Партія регіонів і комуністи програли. Якщо йти за демократичними принципами, якщо вибори є політичним зрізом настроїв населення, то наступним кроком має бути формування нової парламентської більшості на основі тих сил, які отримали мандат довіри, а Партія регіонів мала б перейти в опозицію», – каже політолог.

Те, як довго ведеться підрахунок голосів, як уточнюють протоколи, зафіксовані порушення і маніпуляції – є свідченням незрілого суспільства, наголошує експерт. У Львові переконані, що нова Верховна Рада буде «веселою». «Свободівці» вестимуть війну з комуністами, а за усією цією «виставою» на тлі економічного занепаду і безробіття в державі, а відтак ще більшого зубожіння населення спостерігатимуть ті, хто довірив їм мандат.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG