Доступність посилання

ТОП новини

Непровладні кандидати Дніпропетровщини голодують і судяться


Дніпропетровськ – Непровладні кандидати Дніпропетровщини, які програли вибори регіоналам, заявляють про фальсифікації. Доки у штабах одних кандидатів готують позови до суду, самовисуванець-кандидат по округу в Новомосковську вдалась до голодування. Деякі кандидати від опозиції заявляють про побоювання політичних переслідувань через те, що на виборах вони виступали проти Партії регіонів. Між тим дніпропетровські регіонали називають такі заяви «риторикою» та «шоу».

Кандидат по 38-му округу з центром у Новомосковську Вікторія Шилова, яка в перегонах здобула друге місце, зазначає, що вже майже добу не вживає їжі. Каже, що таким чином протестує проти масштабних фальшувань на окрузі в день виборів.

Кандидат-самовисуванець розповідає, що в селах Новомосковського та Магдалинівського районів йшли в хід і «каруселі», і підкуп, і тиск на виборців. У неділю на дільницях сиділи сільські голови і контролювали процес, зафіксовані й факти винесення з дільниць порожніх бюлетенів, зазначає кандидат. Іншого виходу, як голодувати, наразі вона не бачить.
Дванадцять відсотків виборців голосували вдома. Зникали бюлетені, починались «каруселі»
Вікторія Шилова

«У нас в Магдалинівському районі «захворіли всі». Дванадцять відсотків виборців голосували вдома, уявляєте! У нас зникали бюлетені, починались «каруселі», так було в центральній районній лікарні. Потім були люди в чорних шапочках, які приходили й голосували по черзі на різних дільницях. Це було, у нас все задокументовано. Фальсифікації, наче у 2004 році, тільки більш тихо. А що робилось до виборів, це просто страх. Тотальне залякування. Що може зробити мама-одиначка з двома дітьми, як я, як я ще можу протестувати? Зрозуміло, що вони сильніші за мене», – сказала Радіо Свобода Вікторія Шилова, яка оголосила голодування.

«Є факти вкидання бюлетенів»

Непровладні кандидати, які програли регіоналам на інших округах, налаштовані судитись. У штабі батьківщинця Максима Курячого, який балотувався на 25-му окрузі у Дніпропетровську, готують позови, щоб визнати вибори недійсними на окремих дільницях. Відеокамери на одній із дільниць округу зафіксували масове вкидання бюлетенів, кажуть у штабі. Тепер представники ВО «Батьківщина» хочуть через суд затребувати відеозаписи з усіх дільниць округу.
Вони порушували закон. Ми хочемо, щоб ці люди були покарані і розуміли, що це карається
Антоніна Ульяхіна

«Вразив правовий нігілізм представників виборчих комісій. Вони порушували закон, порушували перед камерами, значить, були впевнені, що їм за це нічого не буде. Є факти вкидання бюлетенів, є факти винесення чистого бюлетеня. Ми хочемо, щоб ці люди були покарані і розуміли, що це карається», – зазначає керівник виборчої кампанії Об’єднаної опозиції в області, тітка Юлії Тимошенко Антоніна Ульяхіна.

Окремі непровладні кандидати заявляють про побоювання політичних переслідувань після виборів. Громадський активіст Костянтин Писаревський, який балотувався по 29-му виборчому окрузі в Дніпропетровському районі, зазначає, що під час виборчої кампанії, коли невідомі підпалили його громадську приймальню, боявся за рідних, був змушений вивезти доньку за межі області. Тепер підозрює, що проти нього сфабрикують кримінальні справи і «затягають по судах».

«Як можна тримати людину на гачку? Коли забрали землю, закрили газету, де співвласником була моя донька, залишилась тільки громадська приймальня, то треба забрати й це. Кримінальні справи – заготовки на них, я впевнений, є. Зараз почнеться реакція. Я подавав до правоохоронних органів запит, чи є справи проти мене, – мені не відповіли», – каже Радіо Свобода Костянтин Писаревський.

«Шоу, яке не має стосунку до виборів»

Тим часом в обласному штабі Партії регіонів називають цьогорічні вибори на Дніпропетровщині найбільш демократичними за всю історію. Заступник голови обласної організації Партії регіонів, депутат обласної ради Павло Безуглий зазначає: якби заяви непровладних кандидатів про фальшування були обґрунтованими, вони б уже подали позови, а так 28 жовтня і опісля «дніпропетровські суди просто відпочивали».

Голодування Шилової та заяви інших кандидатів про можливі політичні переслідування регіонал називає «риторикою».
Для того, щоб довести факт фальшування, треба принаймні подати позов до суду
Павло Безуглий

«Я не здивований тим, що кандидати чи партії, які не перебувають при владі, обирають своєю риторикою «фальшування». Для того, щоб довести факт фальшування, треба принаймні подати позов до суду. А що стосується таких екстремальних дій, як-то голодування, то, ви знаєте, з початком осені відкриваються сезони в театрі і цирку, тому подібні дії я відношу до сфери розважальних шоу, які не мають ніякого стосунку до виборчого процесу. Які ще кримінальні переслідування? Абсолютно необґрунтовані заяви», – сказав Радіо Свобода Павло Безуглий.

За останніми даними, на всіх 17 мажоритарних округах Дніпропетровщини на виборах перемогли кандидати-регіонали.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG