Доступність посилання

ТОП новини

Українці хворі, бо не хочуть бути здоровими – експерти


Київ – Українці – найхворіша нація в Європі, за рейтингом американської агенції Bloomberg. Найбільшу загрозу життю українців становлять серцево-судинні захворювання, за якими Україна посідає друге місце у світі, отруєння і хвороби печінки, які фахівці частково пов’язують з надмірним споживанням алкоголю. За показниками безпосередньо пияцтва українці посідають 21-ше місце у світі. Загалом тривалість життя, базовий показник здоров’я нації, погіршується протягом останніх 50 років. Нині вона становить 65 років для чоловіків, 75 років – для жінок.

За даними цьогорічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, більше половини українців не можуть назвати себе здоровими.

Україна є державою, де населення не лише скорочується одними з найвищих темпів у світі, але й скорочується тривалість життя українців та його якість, констатує голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, регіоналка Тетяна Бахтеєва.
Тривалість життя українців на 12-14 років менша
Тетяна Бахтеєва

«Тривалість життя українців на 12-14 років менша, ніж у європейський країнах. Це перш за все погіршується тим, що населення веде дуже нездоровий спосіб життя, нераціонально харчується, туди входить алкоголізм, куріння і наркоманія. Це визначає структуру захворюваності, інвалідності та смертності населення. На серцево-судинні захворювання страждає від 12 до 14 мільйонів громадян, 1 мільйон стоїть на обліку з онкологічними захворюваннями, 500 тисяч – із туберкульозом. Всі ці захворювання визначають майже 100 відсотків загальної і захворюваності, і смертності», – зауважує Тетяна Бахтеєва.

Грошей на якісну систему охорони здоров’я не вистачає

На думку голови Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я Олега Мусія, в Україні просто не вистачає грошей на якісну систему охорони здоров’я.
В Німеччині на охорону здоров’я на одну людина витрачається декілька тисяч євро
Олег Мусій

«В Україні виділяють на медицину 3,7% ВВП. Насправді для існування системи охорони здоров’я необхідно, щоб було 6%. Але українське ВВП в грошовому еквіваленті, навіть якби було 6%, то воно дуже далеке від 11% в Німеччині, де на охорону здоров’я на одну людина витрачається декілька тисяч євро. Тому це все і впливає на стан здоров’я населення», – каже Олег Мусій.

В більшості випадків українці власноруч гублять своє здоров’я – медик

Але керівник українського відділення Всесвітньої організації охорони здоров’я Ігор Поканевич вважає, що для того, щоб побороти більшість із недугів, від яких потерпають українці, потрібні інвестиції не так у лікування, скільки у профілактику, яка б вплинула на зміну ставлення українців до свого здоров’я. До того, ж профілактичні державні програми відсутні уже кілька років.

«Українці менше слідкують за своїм здоров’ям: більше курять, більше вживають алкогольних напоїв, більше вживають нездорової їжі, менше фізично рухаються. Крім того, діагностика захворювань на більш пізніх стадіях», – сказав Ігор Поканевич.

Заслужений лікар України професор Ольга Богомолець погоджується, що здоров’я нації залежить від стану медичної галузі лише на 10 відсотків. Професор Богомолець переконує, що українці могли б бути нацією довгожителів і мають на те всі підстави – екологічні, кліматичні, географічні й генетичні. Але вони власноруч гублять своє здоров’я.
Україна на сьогоднішній день посідає перше місце щодо дитячого алкоголізму
Ольга Богомолець

«Україна на сьогоднішній день посідає перше місце щодо дитячого алкоголізму. А у тих, хто п’є, виникає зрештою низка хвороб: захворювання печінки, СНІД, венеричні недуги. Українців спонукає не дбати про власне здоров’я – небачення власного майбутнього у цій країні», – запевняє Ольга Богомолець.

Медики наголошують, що змінити ситуацію можна, якщо українці повірять у своє майбутнє і в те, що вони, а ніхто інший, мають на нього безпосередній вплив.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG