Доступність посилання

ТОП новини

Судді у справі ОВК № 223 зникли на невизначений час


На ОВК № 223
На ОВК № 223
Київ – У четвер до 22-ї години у залі засідань Окружного адміністративного суду Києва так і не з’явилася суддівська трійка, яка пішла міркувати над рішенням о 16-й і обіцяла повернутися через 2 години. У такому режимі відбувався розгляд справи за поданням кандидата у народні депутати від партії «Свобода» у 223-му мажоритарному окрузі Юрія Левченка. Він оскаржив рішення ОВК про перерахунок голосів на двох дільницях у цьому окрузі, яке провели через акт про порушення, складений довіреними особами самовисуванця Віктора Пилипишина.

Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд скарги кандидата у депутати від «Свободи» Юрія Левченка щодо перерахунку голосів на двох дільницях у цьому окрузі. Позивач мотивує свою скаргу тим, що перерахунок голосів призначили в зв’язку зі скаргами спостерігачів, які не були зареєстровані на цих дільницях, заявив представник Левченка у суді Степан Кударенко.
Акти про порушення подавалися заднім числом, коли вони зрозуміли, що програли вибори
Степан Кударенко

«Рішення прийняте на підставі поданої заяви про начебто виявлені порушення спостерігачами кандидата в народні депутати Віктора Пилипишина. Однак, така, по-перше, заява складена особами, які не мали права перебувати там під час підрахунку. По-друге, ця заява не містить жодних фактичних даних про те, які порушення відбулися. Акти про порушення подавалися заднім числом, коли вони зрозуміли, що програли вибори», – Степан Кударенко.

Окружком вирішив перераховувати, бо мав на це право – юрист ОВК

Утім, представник ОВК у суді Павло Реган під час засідання заявив, що окружком діяв у межах своїх повноважень.

«За наявності скарг, підтверджених відповідно оформленими актами складеними кандидатами у депутати, їхніми довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями про порушення вимог закону під час проведення голосування, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів, окружна виборча комісія може прийняти рішення щодо проведення повторного підрахунку голосів. Це передбачено її повноваженнями. Крім того, ОВК не уповноважена перевіряти достовірність викладених фактів», – сказав Павло Реган.

А судді де?

Близько 16-ї години 1 листопада суддівська трійка Окружного адмінсуду завершила вивчення обставин та доказів у справі за позовом Юрія Левченка і пішла до кімнати нарад, пообіцявши повернутися за 2 години. Утім, через 5 годин після того судді так і не оголосили своєї ухвали. Утім, за будь-якого рішення суддів за те, що відбувається в ОВК № 223 протягом чотирьох діб після виборів, мають відповідати найвищі посадовці Києва та області, заявив кандидат у депутати від «Свободи» Юрій Левченко.
У нас «братки» Пилипишина намагалися захопити залу засідань, але при цьому чомусь міліція їх пропустила
Юрій Левченко

«Виконавча влада відповідальна на кожній території за належне проведення виборів. Тут у нас бігають члени ОВК, не виконують свої обов’язки, тікають з окружкому, але при цьому ніхто їх не зупиняє. У нас «братки» Пилипишина намагалися захопити залу засідань, але при цьому чомусь міліція їх пропустила. Тобто очевидно, що такі люди, як Попов та Присяжнюк, мають бути покарані, але спершу їх треба звільнити тому, що вони не виконують своїх обов’язків», – зазначив Юрій Левченко.

Продовження засідання ОВК № 223, що було заплановане на ранок четверга, продовжилося лише після 20-ї години. В окрузі триває боротьба між кандидатом від ВО «Свобода» Юрієм Левченком та самовисуванцем Віктором Пилипишиним. Нині, за даними сайту ЦВК, обробили 76,23% протоколів: із різницею в майже 640 голосів перемагає Пилипишин.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG