Доступність посилання

ТОП новини

Чому Путін не літає?


У Росії стара спортивна травма президента Володимира Путіна стала об’єктом широкого обговорення
У Росії стара спортивна травма президента Володимира Путіна стала об’єктом широкого обговорення
Москва – У Росії стара спортивна травма президента Володимира Путіна стала об’єктом широкого обговорення. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив у четвер агентству «Інтерфакс», що травма не заважає президентові в його діяльності. Так Пєсков відреагував на інформацію газети «Ведомости» про те, що Володимир Путін відклав низку закордонних візитів через травму хребта, яка, мовляв, загострилася.

Чутки про стан здоров’я Володимира Путіна, який погіршився, циркулюють уже не перший тиждень. Журналісти звернули увагу на те, що кількість поїздок російського президента як всередині країни, так і за кордон скоротилася. Зокрема, одразу два джерела, близькі до Кремля, пояснили газеті «Ведомости», що причиною відкладення кількох зарубіжних візитів та поїздок глави держави стала стара травма, яка загострилася після його вересневого польоту з журавлями-стерхами на мотодельтаплані. Раніше журналісти агентства Reuters помітили, що на саміті у Владивостоці було очевидно, що Володимир Путін кульгає.

Прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков категорично заперечує, що у президента є проблеми зі здоров’ям. Він каже, що наполегливість низки ЗМІ у цьому питанні гідна кращого застосування.

«Повідомлення щодо того, що зараз є якісь проблеми зі здоров’ям президента, вони не відповідають дійсності. Президент працює напружено в щоденному режимі. ЗМІ також стверджують, що мова йшла про якісь скасування візитів. Це не так. Глава держави їздить з візитами після того, як відбулася дуже тривала напружена підготовча робота. У міру того, як підготовка буде завершена, всі візити, які в даному випадку згадуються, вони відбудуться», – зазначив Пєсков.

Як помітили журналісти, останні візити Путіна в Ульянівськ, а потім у Таджикистан були ще до 60-річчя президента Росії, яке він відзначив у Петербурзі. Після цього Володимир Путін лише тричі виїжджав із Ново-Огарьова на офіційні події. Раніше у звичайному графіку президента було відвідання 2–4 регіонів і кілька закордонних поїздок, нагадує газета «Ведомости». У виданні зазначають, що жовтневі та листопадові візити Путіна перенесені на грудень.

Метушня політичних еліт

Інтерес до здоров’я глави держави природний у цивілізованих країнах. Однак у Росії чутки про самопочуття Путіна набувають зовсім іншого відтінку, вважає член наукової ради Центру Карнегі політолог Микола Петров.
Коли поширюються чутки про нездоров’я лідера, відразу починається метушня в політичних елітах
Микола Петров

«Коли раптом поширюються чутки про нездоров’я лідера, відразу починається метушня в політичних елітах, які не можуть не думати про те, що з ними буде далі після того, як цей чинний президент в силу природних причин і закінчення свого терміну, або в силу менш природного перебігу подій, відсторониться, відійде від влади, і до кого ця влада, власне, перейде, і як», – зауважує Микола Петров.

Тим часом прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков продовжує пояснювати причини довгої відсутності Володимира Путіна в Кремлі. Він говорить, що на даний момент немає церемонійних подій, які потребують присутності президента в Кремлі. Крім того, Пєсков пояснив бажання глави держави працювати в резиденції Ново-Огарьово прагненням «не турбувати зайвий раз московських автомобілістів».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG