Доступність посилання

ТОП новини

Чому українські потяги сходять з рейок?


Київ – Пасажирський потяг сполученням Київ – Севастополь зійшов з рейок поблизу Запоріжжя. Потерпілих не було, і рух швидко відновили. Однак цей випадок не пройшов повз увагу експертів, і вони заявили про занедбаний стан української залізниці. Втім, винуватцями цього називають не залізничників, а державу, яка «оббирає» галузь.

Першого листопада на стрілочному переведенні поблизу станції Запоріжжя-1 чотири вагони пасажирського поїзду № 27 сполученням Київ – Севастополь зійшли з колії з критичним кутом нахилу, мовиться в офіційному повідомленні. Ніхто не потерпів, тому рух фактично не зупиняли. Для пасажирів цих вагонів організували спеціальний потяг, який доправив їх до місця призначення.

Запорізька прокуратура порушила кримінальну справу за фактом сходження потягу, причини аварії з’ясовує слідчо-оперативна група.

Якби був Кірпа, ми могли б пишатися залізницею – Віталій Корж

Член профільного комітету Верховної Ради, б’ютівець Віталій Корж каже, що за нинішнього стану залізничних шляхів такі випадки рано чи пізно мусили статися. Той ступінь зношеності, який вони мають, – відверто загрозливий, каже він.

«Залізниця, особливо колійне господарство, в занедбаному стані. І такі випадки, як цей, на жаль, не виключені. Жахливий стан. Я дуже шкодую, що у нас немає керівника такого рівня, як був Кірпа (колишній міністр транспорту Георгій Кірпа, який наклав на себе руки після президентських виборів 2004 року – ред.). Я думаю, що тоді б залізничний транспорт був на зовсім іншому рівні, і ми могли б пишатися цією галуззю», – сказав народний депутат.

Стан колій дуже залежить від клімату і природних умов, каже колишній перший заступник міністра транспорту Іван Салій. Взимку ґрунт піднімається, а навесні опускається – це потрібно контролювати, рейки постійно треба ремонтувати і підтягувати, зауважує він.

Справжнім парадоксом колишньому чиновникові здаються спроби влади популяризувати швидкісні потяги на українській залізниці.

«Для того, щоб робити швидкісний потяг, спершу треба зробити окрему колію для нього. Швидкість на наших залізницях сьогодні в принципі неможлива доти, доки ми не почнемо оновлювати шляхове господарство. Непотрібно купувати ті Hyundai, наші вітчизняні не гірші», – вважає Іван Салій.

«Я дуже співчуваю залізничникам»

Водночас він переконує, що не залізничників треба звинувачувати у цих проблемах, а державу.

«Не залізничники винні. Це дуже високоорганізована структура, я їм дуже співчуваю, бо держава забирає в них все, а мала б віддати гроші на комплексні, капітальні роботи. Не треба реформувати, треба дати гроші! Там все організовано. І купіть вагони, оновлюйте їх вчасно!» – каже Салій.

Тим часом із 30 листопада «Укрзалізниця» вирішила запустити нічний рейс між Києвом і Донецьком. Обслуговуватимуть його швидкісні потяги Hyundai.

Як наголошував раніше віце-прем'єр України Борис Колесніков, проти нових швидкісних поїздів ведуть інформаційну війну. Також Колесніков констатував, що грошей на оновлення залізничного пасажирського рухомого складу немає. Зараз Україна потребує до 120 нових поїздів далекого прямування і до 350 електричок.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG