Доступність посилання

ТОП новини

У США Обама і Ромні ринули у фінальний бій


Прага – У США настав останній етап президентської виборчої кампанії. Головні суперники, чинний президент Барак Обама і претендент від республіканців Мітт Ромні, ринули у фінальний бій за вирішальними голосами американців на президентських виборах у вівторок, 6 листопада. Кандидати, як очікують, проведуть більшу частину свого агітаційного часу в останні дні у так званих «невизначених» восьми штатах, де опитування показують, що жоден з кандидатів ще не досяг вотуму довіри, який гарантував би тріумф наступного вівторка.

До таких «хитких» щодо голосування 6 листопада штатів належать Огайо, Колорадо, Айова, Флорида, Нью-Гемпшир, Вісконсин, Вірджинія та Невада. Переможцем президентських виборів у США стає не кандидат, найбільш популярний в національному масштабі, а один із двох, котрий здобув щонайменше 270 голосів Колегії виборників. Кожний штат має квоту голосів виборників, залежно від його розмірів.

Останні загальнонаціональні опитування показують, що два кандидати йдуть майже нарівні.

В останні дні, після кількаденної перерви у зв’язку з ураганом «Сенді», Барак Обама приїхав у Вісконсин, де заявив, що замість пропозицій про зміни Мітт Ромні, бізнесмен і колишній губернатор Массачусетсу, просто пропонує повернутися назад до тієї політики, яку вів його однопартієць, колишній президент Джордж Буш.

«В останні тижні кампанії губернатор Ромні застосував весь свій талант, щоб перелицювати політику, котра у минулому так нашкодила країні, наслідки якої ми долали останні 4 роки. І це він видає за зміни… Вісконсин, ми ж то знаємо, що таке зміни. А те, що пропонує губернатор – це зовсім не зміни», – заявив Барак Обама.

Ромні: люди Обами скандують «ще 4 роки», наше гасло: «Лише 5 днів»

Виступаючи у Вірджинії, Мітт Ромні звинуватив Обаму в спробах розширення федерального урядування і наголосив, що республіканці проти розширення масштабів федеральних установ, бо вважають, що зайве регулювання може завадити економічному зростанню.

Ромні вважає, що повільне зростання економіки можна прискорити лише «реальними змінами». «Ці вибори вкрай важливі. Думаю, що ви це розумієте, – каже він. – Є люди, які вважають, що необхідно продовжувати нинішній курс і що все у країні зараз непогано. Я ж не думаю, що це правильно для Америки. На мій погляд, країні необхідні реальні зміни. Ми їх обіцяли і маємо наміри зробити це для американського народу».

У п’ятницю в США очікують оприлюднення нового урядового звіту про зайнятість. Баракові Обамі на руку, що вже у вересні безробіття склало менше ніж 8 відсотків, це вперше, коли воно впало нижче такого рівня від часу його приходу до влади.

Важливо також, що мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ формально підтримав Обаму на переобрання, коли сказав, що чинний президент реально протидіє зменшенню викидів двоокису вуглецю, які загрожують глобальному кліматові. Це пролунало якраз із Нью-Йорка, який щойно втратив понад 40 людських життів внаслідок ударів урагану «Сенді».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG