Доступність посилання

ТОП новини

Волинь: «Батьківщина» визнала провал кампанії


Голова виборчого штабу «Батьківщини» у Волинській області Григорій Пустовіт визнав у п’ятницю, що члени його команди недооцінили можливості опонентів. На чотирьох виборчих округах Волині перемога дісталася самовисуванцям, дехто з них ще недавно був членом провладної партії. Лише у 19-му виборчому окрузі з центром у Володимирі-Волинському переміг представник ВО «Свобода» Євген Мельник.

Тим часом Волинський окружний адміністративний суд відмовив у п’ятницю кандидатові на виборах народних депутатів, самовисуванцеві Борису Загреві в перерахунку голосів у 20-му мажоритарному окрузі з центром у Горохові.

Борис Загрева заявляв про системні та масові порушення, які, на його думку, могли вплинути на результат виборів. Серед вказаних ним порушень – зникнення трьох протоколів із дільниць, паралельний прийом документації від кількох ДВК, який проводили не голова, а інші члени окружкому, видалення журналістів із дільниць тощо. Однак суд відмовив у задоволенні позову опозиціонера. Тож, за попередніми даними, вибори виграв 41-річний власник агропромислової групи «Пан Курчак» Сергій Мартиняк із розривом від найближчого конкурента, представника «Батьківщини» Романа Карпюка, менше ніж у пів відсотка голосів.

Водночас окружна виборча комісія в місті Ковелі затягує із підсумовуванням результатів голосування у виборчому окрузі № 21, хоча на сайті ЦВК вже 31 жовтня було вказано, що тут опрацювали всі протоколи. Попередньо оприлюднений результат не визнавав кандидат від Об’єднаної опозиції Ігор Гузь, який, за даними окружкому, відстає від провладного кандидата на 0,86 відсотка. Вимогу визнати вибори недійсними вибори на дільниці у селі Любохини Старовижівського району суд не задовольнив.

Також у п’ятницю координатор руху «Спільна справа» Олександр Данилюк заявив, що за результатами паралельного підрахунку на декількох мажоритарних округах, де, за підрахунками ЦВК, перемогли провладні кандидати, насправді ведуть перед кандидати опозиції або самовисуванці. За словами Данилюка, загалом вибори сфальшовані у 35 округах, чотири з них – волинські.

Більше про вибори читайте на Живому блозі Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG