Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах голову ОВК № 194 забирали до лікарні з печаткою та ключами від сейфу


Ольгу Козько виносять на ношах, фото надане активісткою «Опори» Мариною Макухою
Коли в п’ятницю голові ОВК № 194 в Черкасах Ользі Козько стало зле і швидка вирішила забрати її у лікарню, в окружній виборчій комісії розпочалося сум’яття, розповіла Радіо Свобода представник Громадянської мережі «Опора» Марина Макуха: голова комісії не віддавала печатку та ключі від сейфу, і коли її хотіли винести на ношах, присутні заблокували двері і не давали це зробити.

Коли ж працівники міліції вибили двері, в ОВК раптово не стало світла. «Його не було точно годину, а може, й більше», – уточнює Марина Макуха.

Утім, усе обійшлося без бійки, голову ОВК Ольгу Козько змогли забрати до лікарні і печатка з ключами знайшлися.

«Засідання продовжив новообраний голова засідання Василь Миколенко. Проте, якби голові вдалося забрати печатку, то засідання довелося б перервати, а ми знаємо, що воно повинно відбуватися без перерв. Така ситуація затягнула б процес знову і дала б підстави для подальших позовів до суду щодо дій ОВК», – продовжує Марина Макуха.

Водночас народний депутат Леся Оробець написала на своїй сторінці у мережі «Фейсбук»: «Спецоперація влади з викрадення печатки та ключів від сейфу ОВК провалилася. Голову ОВК, яка усвідомила, що її чекає за фальсифікацію волевиявлення, своїми погрозами розправи довели до передінфактного стану регіонали. Коли швидка виносила її з приміщення, погасло світло. Відбулося силове протистояння, але ми не дали скористатися цим, щоб вкрасти печатку. На даний момент всі необхідні для завірення протоколу атрибути у сейфі ОВК, сейф охороняється силовиками, силовики – свободівцями. Ми їх примусимо визнати еашу перемогу. Доказ того, що печатка в ОВК – її відтиск на моїй руці».

Нині ж, як повідомляє Радіо Свобода волонтер КВУ Андрій Феофілов, людей біля ОВК № 194 небагато.

«Осіб тридцять, вони стоять просто на вході. Візуально – це активісти різних партій. Контролюють вхід. Там же міліціонер. Розмови досить мирні, всі в очікуванні. Міліція також чергує в машині біля ОВК», – розповів Андрій Феофілов.

Наразі у будівлі ОВК чимало беркутівців, а молодь під стінами ОВК «палить факели і співає патріотичних пісень».

В ОВК № 194 сьогодні ввечері вже оголосили дані голосування і підписали остаточний протокол по одномандатному округу, відповідно до якого переміг Микола Булатецький, кандидат на виборах народних депутатів від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Вже навіть підписаний протокол по списках, однак він поки що без печатки.

Більше про вибори читайте на Живому блозі Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG