Доступність посилання

ТОП новини
06 березня 2021, Київ 19:23

Місія Канади заявляє про порушення під час підрахунку голосів мажоритарних округів


Місія спостерігачів Канади (Mission Canada) звертає увагу на серйозні порушення під час підрахунку голосів після парламентських виборів в Україні за мажоритарною складовою, що викликає сумніви в достовірності результатів у низці округів.

«Процес підрахунку голосів затьмарений серйозними порушеннями, що призводить до появи сумнівів щодо чесності результатів у кількох округах», – сказано в прес-релізі місії Канади.

Так, спостерігачі зазначають, що в багатьох окружних виборчих комісіях встановлення підсумків голосування триває надзвичайно довго. У кількох окружкомах (№11, 94, 95, 186, 189, 197, 211, 223) станом на п’ятницю підрахунок голосів не завершився.

У місії також говорять про приклади, коли процес підрахунку голосів можна охарактеризувати як «непрозорий, хаотичний і затьмарений порушеннями», зокрема, спостерігачі вказують на випадки, коли протоколи дільничних виборчих комісій «підправлялися» просто в окружкомі без обов’язково необхідного в таких випадках схвалення поправок кворумом членів відповідних комісій, і не направлялися назад до дільничної комісії.

«Є серйозні проблеми з маніпуляцією електронними даними про хід голосування у значній кількості округів, що відображалося на веб-сайті ЦВК. Спостерігалися випадки зміни результатів після того, як до окружкому вже було подано 100% протоколів результатів із дільниць, де відбувалося голосування, а також випадки аномальних результатів за ДВК. ЦВК визнала, що їй передавали сфальсифіковані електронні дані про хід голосування», – наголошується в прес-релізі.

Спостерігачі Mission Canada помітили випадки тиску та залякування членів дільничних та окружних комісій. Mission Canada відбувається за фінансової підтримки канадського уряду через Канадське агентство міжнародного розвитку та Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі.

Дивитись коментарі (4)

XS
SM
MD
LG