Доступність посилання

ТОП новини

Місія Канади заявляє про порушення під час підрахунку голосів мажоритарних округів


Місія спостерігачів Канади (Mission Canada) звертає увагу на серйозні порушення під час підрахунку голосів після парламентських виборів в Україні за мажоритарною складовою, що викликає сумніви в достовірності результатів у низці округів.

«Процес підрахунку голосів затьмарений серйозними порушеннями, що призводить до появи сумнівів щодо чесності результатів у кількох округах», – сказано в прес-релізі місії Канади.

Так, спостерігачі зазначають, що в багатьох окружних виборчих комісіях встановлення підсумків голосування триває надзвичайно довго. У кількох окружкомах (№11, 94, 95, 186, 189, 197, 211, 223) станом на п’ятницю підрахунок голосів не завершився.

У місії також говорять про приклади, коли процес підрахунку голосів можна охарактеризувати як «непрозорий, хаотичний і затьмарений порушеннями», зокрема, спостерігачі вказують на випадки, коли протоколи дільничних виборчих комісій «підправлялися» просто в окружкомі без обов’язково необхідного в таких випадках схвалення поправок кворумом членів відповідних комісій, і не направлялися назад до дільничної комісії.

«Є серйозні проблеми з маніпуляцією електронними даними про хід голосування у значній кількості округів, що відображалося на веб-сайті ЦВК. Спостерігалися випадки зміни результатів після того, як до окружкому вже було подано 100% протоколів результатів із дільниць, де відбувалося голосування, а також випадки аномальних результатів за ДВК. ЦВК визнала, що їй передавали сфальсифіковані електронні дані про хід голосування», – наголошується в прес-релізі.

Спостерігачі Mission Canada помітили випадки тиску та залякування членів дільничних та окружних комісій. Mission Canada відбувається за фінансової підтримки канадського уряду через Канадське агентство міжнародного розвитку та Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі.
XS
SM
MD
LG