Доступність посилання

ТОП новини

У всеозброєнні: як протистояти епідемії грипу?


Оксана Андрущак

Київ – Грип вже атакує Україну, зазначають епідеміологи. На вулиці холодно, а низька температура – найсприятливіше середовище для збудників інфекції. Для того, щоб уберегтися від епідемії, фахівці радять, зокрема, вживати вітаміни та утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей.

За даними Міністерства охорони здоров’я, цього року з’явилися нові штами грипу, ускладненнями яких є пневмонія, отит, бронхіт та загострення хронічних хвороб. Це вірус типу А «Вікторія» та вірус типу Б «Вісконсин», до яких українці не мають виробленого імунітету. Циркулюватиме і грип «Каліфорнія», але його вплив буде другорядним, зазначають медики.

Доктор медичних наук, заслужений лікар України Сергій Крамарєв вважає, що найкращим методом уберегтися від захворювання залишається вакцинація.

«Щеплення підвищує опірність організму до збудників вірусу та захищає не лише від грипу, але й від інших гострих респіраторних захворювань. Помилковою є думка, що вакцинація має бути проведена не пізніше від двох тижнів до прогнозованого початку епідемії. Одну з вакцин – інактивованану – вводять і після спалаху епідемії, якщо з якихось причин ви не змогли зробити це вчасно. Організм може мати достатньо часу, щоб виробити протигрипозний імунітет, уберегти вас від захворювання та захистити при повторних спалахах грипу», – зауважує фахівець.

Кому не можна вакцинуватися?

Водночас вакцинопрофілактика рекомендована не всім. Як каже завідувач кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика Лариса Кузнєцова, у людей зі слабким імунітетом після щеплення можуть виникати ускладнення.

«Це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою та люди з хронічними захворюваннями. Перед щепленням вони обов’язково повинні проконсультуватися в імунолога та зробити імунограму. Якщо рівень імунітету виявиться високим, то вакцинація не даватиме ускладнень і повноцінно захистить організм від грипу», – розповідає Кузнєцова.

Проста профілактика врятує життя

Окрім вакцинації, запобігти інфекційним захворюванням допоможе збалансоване вітамінне харчування. Також лікарі рядять дотримуватися основних засобів профілактики. Уникайте місць масового скупчення людей. Якщо ви у громадському транспорті, ні в якому разі не торкайтеся руками очей, носа чи рота. Після приходу додому промийте ніс та прополощіть горло слабосолевим розчином. Зранку перед виходом на вулицю змастіть ніздрі маззю, що зроблена на жировій основі. «Звичайні засоби профілактики можуть урятувати вам життя», – додає Сергій Крамарєв.

За даними Державної служби статистики, минулого року від грипу та гострих респіраторних інфекцій померли 1296 українців. Медики застерігають: якщо ви підхопили грип – маєте високу температуру, рясне потовиділення, слабкість, головний біль, нежить, сухий кашель, болі в м’язах та суглобах – негайно зверніться до лікаря.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG