Доступність посилання

ТОП новини

Америка у переддень виборів: інтригу підігріває відсутність очевидного лідера


Понеділок, 5 листопада, у Сполучених Штатах – останній день агітації перед президентськими виборами. Суперники – кандидат від Демократичної партії, чинний президент Барак Обама і республіканський претендент Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс, досі ведуть агітаційну кампанію. За останні дні вони облітали по кілька штатів, критично важливих для успіху на виборах, – це Флорида, Вірджинія, Огайо, Пенсильванія, Айова та Вісконсин.

Здавалося б, розклад сил відомий. Тим не менше, обидва кандидати до кінця безперервно виступали на передвиборних мітингах прихильників. Саме тому й виступають безперервно, що розклад сил відомий – він поки що нічийний. Відчутної переваги жоден кандидат досі не досяг.

Ось чому з такою пристрасністю звучать підсумкові промови кандидатів перед однопартійцями. «Вісконсине, завтра ви маєте зробити вибір. Це не просто вибір між двома кандидатами чи між двома партіями – це вибір між двома різними поглядами на майбутнє Америки. Це вибір між поверненням до політики, яка підірвала нашу економіку, та майбутнім, збудованим на можливостях для кожного зі зростанням сильного середнього класу», – казав Барак Обама, промовляючи у Медісоні, штат Вісконсин.

Ромні, зі свого боку, на мітингу в місті Де-Мойн, штат Айова, переконував своїх прихильників у тому, що перемога цілком досяжна. «Завтра ми розпочнемо нове завтра. Завтра ми розпочнемо краще завтра. Наша країна почне змінюватися на краще завтра. І все це завдяки вашій праці. На нас дивляться народи світу. На нас дивиться народ Америки», – заявив Мітт Ромні. До слова, на цьому мітингу республіканського кандидата, звертаючись до нього, вже називали «паном президентом».

Перед голосуванням – бойова нічия

Склалося так, що після тривалої кампанії, яка коштувала понад два мільярди доларів, жодному з кандидатів не вдалося досягти істотної переваги. Неймовірно, але факт.

Ось перед нами результати кількох опитувань, які провели соціологи серед потенційних виборців.

За результатами опитування на замовлення телемережі новин CNN, шанси абсолютно рівні. 49 відсотків голосуватимуть за Обаму, 49 відсотків – за Ромні. Один відсоток виборців досі вагається.

Згідно з опитуванням, замовленим ліберальним веб-сайтом Politico спільно зі столичним університетом імені Джорджа Вашингтона, голоси теж розділилися рівно навпіл – по 48 відсотків.

Ще два опитування дали Обамі перевагу в один відсоток. Це опитування, яке замовили разом телекомпанія NBC і газета The Wall Street Journal, а також опитування, яке телекомпанія АВС замовила вкупі з газетою The Washington Post.

Лише одне опитування, організоване дослідницьким центром Pew Research, прогнозує розподіл голосів явно на користь Обами: тут респонденти віддали чинному президентові 50 відсотків, а республіканцеві Ромні – 47.

Однак, враховуючи похибку до 3 відсотків, все це робить результат передвиборної боротьби абсолютно непередбачуваним. Саме тому кандидати не складали зброї до останнього. Що ж, чекати залишається недовго.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG